Je to tu zase – vonku je zima, a akonáhle vstúpime do miestnosti, z okuliarov sa stane hmlová clona, ​​ktorá ich nositeľom rozhodne žiadnu radosť nerobí.

Reklamy

Je tu ale ľahký trik, ktorý vám budú závidieť ako ostatní ľudia napríklad v obchode, tak aj kolegovia v práci.

Väčšina z nás dôjde v priebehu života k okamihu, keď si bolestne uvedomíme, že ostrosť nášho videnia už zďaleka nie je taká ako v mladosti alebo napríklad ešte pred rokom.

V takej chvíli sa s pokorou a vierou v pomoc vydávame k očnému lekárovi, ktorému nezostane nič iné, než predpísať okuliare alebo šošovky. Ak zvolíme stále ešte hojnejšie využívané okuliare, začína tým zdanlivo nekončiaci zimný boj s ich zahmlenými sklami.

Avšak len pre tých z nás, ktorí nepoznajú jednoduchý trik, ktorý ich tohto problému navždy zbaví.

Rovnako ako v kúpeľni

Možno ste už niekedy v kúpeľni využili radu proti zahmlievaniu zrkadla po pobyte v horúcej vani alebo po horskej sprche. Ak tomu chceme zabrániť, stačí na jeho plochu rozotrieť penu na holenie, dôkladne rozprestrieť a nechať chvíľku pôsobiť, než ju zotrieme a zrkadlo vyleštíme.

Od tej chvíle máme aspoň na pár dní od zahmleného zrkadla izbu. Prečo teda rovnaký princíp nevyužiť aj v prípade zahmlievajúcich sa okuliarov? Nie je to o nič zložitejšie.

Stačí ich sklíčka z oboch strán potrieť práve spomínanou penou na holenie, potom dokonale vyleštiť a máme po starostiach. Môžeme chodiť zo zimy do tepla ako sa nám zachce a stále uvidíme všetko ostro a jasne.

Sú aj iné metódy

Okrem uvedenej peny na holenie podobnú službu urobí aj obyčajné mydlo na ruke. Postup bude aj v tomto prípade rovnaký, takže sa nemusíme báť poškodenia skiel.

Trochu problematickejšia je rada, ktorá ponúka použitie zubnej pasty. Pokiaľ by sme ju chceli vyskúšať, je potrebné sa dobre pozrieť na zloženie pasty, pretože väčšina z nich obsahuje drobné čiastočky abrazíva napomáhajúcich odstrániť povlak usadený na zuboch.

Pri nešetrnom čistení okuliarov by sa mohol ich povrch zbytočne poškodiť.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!