Vstup do domu je vizitka, ktorá o vás všeličo vypovedá. Ostatne už starí Číňania umiestňovali na toto dôležité miesto najrôznejšie talizmany, ktorých symbolika mala prinášať do domu hojnosť, zdravie i prosperitu.

Reklamy

Či už k svojim vchodovým dverám pristupujete akokoľvek, v predvianočnom čase by ste mu mali venovať zvýšenú pozornosť.

Ak nie ste priaznivci prvoplánových vianočných dekorácií, potom môžete dvere ozdobiť v zimnom duchu. A čo to presne znamená? K ozdobám použite ihličnaté vetvičky.

Ideálna je jedľa, borovica hladká, suché smrekovcové konáre alebo vždyzelený dub, tymián, konáre čučoriedky, či, hortenzie a ak chcete trochu farby potom pridajte vetvičky cezmíny, zajačie chvostíky dofarbované suché plody (pomaranč, škorica, šišky).

Aj v prípade, že použijete naskrz prírodné materiály, vydržia tieto dekorácie aj niekoľko mesiacov, takže môžu byť neprehliadnuteľnou ozdobou až do prvých jarných dní.

A to už budete chcieť so zimou skoncovať a prezlečiete vchod do jarných tónov.

V jednoduchosti je krása

V tejto otrepané fráze je toľko pravdy! Stačí nazbierať v lese ihličnaté vetvy a s pomocou drôtiku z nich vyrobiť girlandu, ktorú jednoducho zavesíte okolo zárubne.

Jednoduchú a nádhernú dekoráciu doplníte zviazanými vetvami, ktorými ozdobíte dvere. A skvelá dekorácia je na svete, a čo viac stála minimum, ale krásy narobí dosť a dosť.

Ak ste majiteľmi pôvodných stavieb so starobylými dverami s kľučkou, potom stačí len samotná vetvička a jednoduchá mašle. A zimná aj vianočná atmosféra je na svete!

Veniec nemusí mať iba tvar kruhu

Dvere nemusia zdobiť len klasické vence. Najčastejšie to bývajú vetvy aranžované do kytice, ktorá sa vešajú buď nahor, alebo naopak vetvami nadol.

Tie potom môžeme dozdobiť mašľou z jutoviny, drevenými dekoráciami, prípadne i lykovými špagátmi. Veľkosť sa odvíja od šírky dverí, pri výrobe pamätajte, že dekorácie by mala končiť aspoň 5 centimetrov pred okrajom, aby sa neprivierala do dverí alebo neprekážala.

Aj viacero vencov na jedných dverách môže vyzerať pekne

Milovníci vencov ich môžu použiť aj viac naraz. Pri dvojkrídlových dverách ich vešiame na každú stranu, u štandardných ich môžeme zavesiť pod seba alebo z nich vytvoriť panáčika, snehuliaka, jednoducho čo nás práve napadne.

Takáto robustná dekorácia si vyžiada ešte ďalšie doplnky, použite širšie stuhy a ozdoby, vyberte jeden druh a farbu, pretože samotná dekorácia je už tak dosť výrazná.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: Pinterest.com