Počas letných večerov neexistuje nič lepšie ako otvorené okno a prenikajúci svieži vzdych do rozpáleného bytu. Hmyz a najmä komáre však vedia tento relax dosť narušiť.

Reklamy

Najväčším problémom chemických prostriedkov a vymožeností je, že v mnohých prípadoch je dokázané, že majú škodlivý vplyv na naše zdravie a niektoré z nich majú dokonca karcinogénny účinok.

Našťastie pre nás existujú prírodné odpudzovače hmyzu, ktoré nemajú žiadne škodlivé účinky a dokonca v našom byte nevydávajú ani nepríjemný zápach.

Jedným z týchto populárnych repelentov proti hmyzu je citrón. Toto ovocie vydáva charakteristickú citrusovú vôňu, ktorú hmyz, chrobáky a mravce vôbec nemajú v láske.

Ako si pripraviť domáci repelent proti komárom?

Vezmite niekoľko citrónov, vytlačte z nich šťavu a potom ju nalejte do rozprašovača. Nastriekajte ju okolo parapetov, okolo vchodu a všetkých ostatných miest, kde sa predpokladá nálet tohto hmyzu. Počkajte, kým úplne sama nevyschne.

Ak sa však bojíte o svoj okenný parapet, prah, či iný kus nábytku, potom trochu citrónovej šťavy nalejte do malých mištičiek a rozložte po dome.

Vôňa citrónovej šťavy ich zaručene nepustí cez otvorené okno.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!