Zaprášený nábytok a podlahy nám často spôsobujú nevoľnosť. Ich neustále čistenie nie je jednoduché ani príjemné, čo nás unavuje a dráždi.

Reklamy

Obľúbené čistiace prostriedky väčšinou zlyhávajú, čo znamená, že musíme nájsť lacnejšie a efektívnejšie alternatívy.

Namiesto toho, aby ste každých pár dní pobehovali po dome s handričkou namočenou v akejkoľvek čistiacej tekutine, bude oveľa jednoduchšie zmeniť taktiku.

Nie je to o tom, že sa úplne vzdáte utierania prachu, ale použijete lacný produkt do domácnosti, ktorý zadrží špinu z vášho domu na celé týždne. Na jeho prípravu potrebujete len dve ingrediencie, ktoré určite máte po ruke.

Ako sa zbaviť prachu?

Každý, kto aspoň raz bojoval s prachom, o tom premýšľal a vždy prehral. Riešenie tohto problému je jednoduchšie, ako sa zdá. Stačí siahnuť po citrusových, či skôr grapefruitových šupkách a liehovom octe.

Vďaka nim si vytvoríme domácu tekutinu, ktorá sa rýchlo stane naším obľúbeným zabijakom prachu za drobné. Zároveň bude naše čistenie súčasťou ekologického zero-waste trendu, pretože opätovne využijeme ovocné šupky, ktoré by aj tak skončili v koši.

Olúpané grepové šupky stačí vložiť do dózy a zaliať 500 ml octu. Zmes je dobré aspoň na pár dní skladovať na tmavom a suchom mieste, aby sa produkty mali šancu spojiť do najlepšieho odstraňovača prachu.

Až potom ho treba precediť a zriediť vodou, aby octová chuť nebola príliš výrazná. Teraz už len stačí tekutinu naliať do rozprašovača, aby mohla účinne odstrániť prach a začať čistiť.

Účinky použitia zmesi spozorujete už po niekoľkých dňoch, kedy vyčistené plochy zostanú lesklé bez nevzhľadných zvyškov.

Ďalšie účinné metódy odstraňovania prachu

Absencia prachu poletujúceho po dome je snom mnohých fanúšikov čistoty, ktorý sa dá zrealizovať.

Stačí trocha fyzikálnych znalostí o  antistatických vlastnostiach niektorých produktov a za pár centov si jeden z nich kúpite v lekárni.

Glycerín je podceňovaný prípravok, ktorý si s prachom poradí rovnako rýchlo a efektívne . Len pár kvapiek zmiešaných s vodou značne uľahčí odstránenie nečistôt a na utieraných plochách sa vytvorí ochranná vrstva proti prachu.

Na podlahy pokryté prachom dobre poslúži zmes vody, octu a aviváže. Tento nenápadný a krásne voňavý čistiaci prostriedok je navyše antistatický, čo znamená, že naša podlaha nebude priťahovať prach ako magnet.

Vďaka takýmto lacným a účinným domácim prípravkom bude náš dom nedostupný špine a prachu.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!