Je niečo lepšie ako maliny nazbierané priamo z kríka? Ak sa chcete tešiť z mimoriadne bohatej úrody, pripravte si toto jednoduché malinové hnojivo.

Reklamy

Maliny sú jedným z najobľúbenejších druhov ovocia. Sú sladké, šťavnaté a mimoriadne aromatické. Čakáme na ne celý rok. Niektoré maliny zmiznú krátko po objavení sa prvých plodov – je naozaj ťažké odolať.

Ovocie sa dá použiť na prípravu štiav alebo džemov, takže si ich môžeme vychutnať aj v jesennom a zimnom období.

Ak chcete chuť leta zavrieť do pohárov, potrebujete niekoľko kilogramov ovocia. Ako to spraviť? Stačí pripraviť toto jednoduché hnojivo na maliny a v júli budú kríky plné ovocia.

Aby maliny dobre plodili

Pestovanie malín je naozaj jednoduché. Aby ste si v lete užili chuť týchto mimoriadne chutných plodov, musíte dodržať niekoľko jednoduchých pravidiel.

Čo robiť, aby maliny dobre rodili ? Dbajte na vhodnú polohu. Najlepšie sa cítia v juhovýchodnej alebo juhozápadnej časti záhrady.

Pôda by mala byť úrodná a priepustná, mierne kyslá. Maliny potrebujú veľa vody najmä v období intenzívneho rastu od polovice mája do konca septembra .

V lete by mala byť pôda mierne vlhká.

Správna poloha a pravidelná zálievka sú polovicou úspechu. Ak chcete zbierať bohatú úrodu, nezabudnite orezať výhonky. Stačí to urobiť raz ročne - na jeseň alebo skoro na jar.

Tento jednoduchý postup stimuluje kríky k rastu. Veľké kríky potrebujú oporu. Na tento účel môžete použiť hotové podpery, ale rovnako dobre poslúži aj obyčajná šnúrka priviazaná na plot.

Aké je najlepšie hnojivo pre maliny?

Každá rastlina potrebuje ďalšiu dávku živín, aby sa mohla správne vyvíjať. Výnimkou nie sú ani maliny. Vyživiť ich môžete už hotovými prípravkami, no rovnako dobre poslúži aj domáce hnojivo na maliny.

Ako vyrobiť prírodné hnojivo pre maliny? Potrebujete len kávovú usadeninu. Stačí ju posypať pod krík a zapracovať do zeme.

Zázemie jemne okyslí pôdu a poskytne rastline zložky ako dusík, fosfor, draslík a vápnik. Kedy prihnojovať maliny ? Prvé ošetrenie by malo prebehnúť skoro na jar, na prelome marca a apríla.

Kávová usadenina je organický odpad. To znamená, že sa úplne rozloží, preto treba ošetrenie opakovať raz za mesiac počas celého obdobia kvitnutia.

Teraz už viete, čo robiť, aby maliny dobre rodili. Pri dodržaní týchto niekoľkých jednoduchých pravidiel si v júli vychutnáte sladké a šťavnaté ovocie.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj FOTO | freepik.com, šikovník