Každý rok v júni nastriekam na listy paradajok túto zmes. Už teraz sa teším na záplavu krásnych a chutných paradajok

Publikované: 17 júna 2024Prečítané: 59495Značky: , , ,

Zdieľať článok na socialných sieťach

Ako postrekovať paradajky počas kvitnutia, aby sa vytvorili veľa chutných plodov? Túto otázku si často kladú najmä začínajúci záhradkári.

Počas obdobia kvitnutia paradajok, aby ste dosiahli maximálne výsledky, môžete skutočne pomôcť rastlinám vytvoriť viac kvetov.

Prvým dôležitým krokom je zabezpečiť opeľovanie. Aby ste toho dosiahli, každý deň pretraste kríky, aby sa peľ dostal na stigmu.

Druhým je postrek kvitnúcich rastlín špeciálnym listovým hnojivom.

Aký je najlepší spôsob striekania? Mám recept na listovú výživu, vďaka ktorej sa kvety zväčšia. Sám ho používam už niekoľko rokov a v porovnaní s nestriekanými paradajkami to na celkovej úrode naozaj pekne pridáva.

Na postrekovanie potrebujeme rozprašovač a 10 litrov vody, v ktorej je potrebné zriediť nasledujúce zložky.

Prvou zložkou je kyselina boritá. Tu sú hlavné výhody použitia kyseliny boritej na paradajky počas obdobia kvitnutia: zabraňuje tvorbe prázdnych kvetov, podporuje kvitnutie, zvyšuje produktivitu, posilňuje imunitný systém, zlepšuje vstrebávanie dusíka a vápnika a následne zvyšuje obsah cukru plodov.

Budete potrebovať pol lyžičky bóru, čo je približne 1,5 - 2 gramy.

Druhou zložkou je jód. Tento prvok sa podieľa na metabolických procesoch v rastlinných bunkách a tkanivách. Ak je ich nedostatok, kvet je slabý a často odpadáva.

Nemali by ste to ale preháňať - 3 kvapky jódu na 10 litrov vody budú úplne prijateľnou normou.

Poslednou zložkou je kyselina jantárová. Kyselina jantárová je cenovo dostupný a bezpečný liek, ktorý stimuluje rast a kvitnutie rastlín a tiež zlepšuje nasadenie plodov.

Vezmite polovicu čajovej lyžičky kyseliny jantárovej na 10 litrov vody. Zmiešajte všetky ingrediencie a postriekajte rastliny.

Zdieľať článok na socialných sieťach

Novinky na váš e-mail

Žiadny geniálny nápad vám už neujde!