Keď moje uhorky nasadia prvé kvety, okamžite sa dám do prípravy tohto domáceho hnojiva. Rastú ako divé!

Publikované: 20 júna 2024Prečítané: 24047Značky: , , , , ,

Zdieľať článok na socialných sieťach

Uhorky si vysadené takmer v každej záhradke, pretože sa jedná o chutnú a zdravú zeleninu. Bohužiaľ nie každý má to šťastie a jeho rastliny produkujú málo, alebo dokonca žiadne plody.

V júni spravidla uhorky kvitnú a potrebujú dodatočnú výživu, aby vytvorili plody. Preto vám dnes poviem recept na úžasné prírodné jedlo pre uhorky počas kvitnutia a plodenia.

Mimochodom, toto hnojenie asi funguje lepšie ako všetky ostatné hnojivá na záhony s uhorkami. Overoval som si to na svojich uhorkách, úroda sa po zálievke naozaj niekoľkonásobne zvýšila.

Viem, že drvivá väčšina záhradkárov radšej minerálne hnojivá na uhorky neaplikuje, všetky zložky tohto hnojiva sú prírodné, takže sa o šetrnosť k životnému prostrediu nemusíte obávať.

Najprv musíme pripraviť výluh z buriny a suchých granúl z konského alebo kravského hnoja. Naplňte 10-litrové vedro burinou a pridajte 10 polievkových lyžíc granúl suchého hnoja.

Naplňte vedro vodou, prikryte pokrievkou a nechajte na teplom mieste 5-7 dní.

Akonáhle je nálev zrelý, vezmeme draselnú soľ, toto hnojivo obsahuje veľké množstvo draslíka. Hnojivo je rozpustné vo vode, ale dlho sa riedi vo vode, preto 2 polievkové lyžice granúl vopred namočím do teplej vody v malej nádobke.

Hneď ako sa granule rozpustia, nasypem ich do 10 litrového vedra a pridám 1 liter nášho nálevu z buriny a hnoja. Ukazuje sa, že je to veľmi výživná zmes, ktorou začínam hnojiť uhorky od kvitnutia.

Ak ním zalievate uhorky každých 10 dní, rastliny budú krásne rodiť aj v tej najchudobnejšej pôde, je to odskúšané.

Zdieľať článok na socialných sieťach

Novinky na váš e-mail

Žiadny geniálny nápad vám už neujde!