Pistácie sú jedným z najobľúbenejších orechov. Sú chutné a zdravé, preto sa po nich nepochybne oplatí siahnuť. Samozrejme, s mierou, pretože poskytujú veľa kcal, tuku a soli a nie sú to ľahko stráviteľné produkty.

Reklamy

Odrádzajúci môže byť aj fakt, že ich musíte ošúpať. Našťastie táto činnosť nemusí byť časovo náročná a únavná. Našli sme geniálny spôsob šupania pistácií.

Ako rýchlo ošúpať pistácie?

YouTube nie je len o zábavných videách. Táto webová stránka je tiež baňou rád a inšpirácií v každej oblasti života. Nechýbajú ani kulinárske vynálezy, ktoré nám môžu uľahčiť a spríjemniť život.

Jedným z nich je spôsob lúpania pistácií. Ukázalo sa, že sme to celý život robili zle, len sme si pridali ďalšiu prácu. Pretože pistácie zbavíte škrupiny bez námahy, iba dvoma prstami.

Pistácie sú dobrým zdrojom rastlinných bielkovín a zdravých tukov. Poskytujú tiež vlákninu na podporu trávenia a dostatok draslíka. Obsahujú aj vápnik, fosfor a horčík, ako aj množstvo vitamínov A a E. A najlepšie je, že so šupkou sa vôbec nemusíte trápiť.

Môžete sa ho zbaviť doslova jedným pohybom. neveríš tomu? Len sa pozri.

Nižšie je video, ktoré ukazuje, ako rýchlo a jednoducho ošúpať pistácie. Škoda, že nám to nikto neukázal skôr. Táto metóda je skvelá!

Stačí to urobiť… naopak. Pistácie sa zvyčajne snažíme rozlúsknuť roztrhnutím škrupiny. Medzitým by sme ho mali stlačiť, akoby sme chceli obsah uzavrieť. Efekt?

Šupka sa odlupuje a odpadáva a máme výbornú pistáciu, pripravenú na jedenie. Nepotrebujete žiadne špeciálne rekvizity. Stačí jedna ruka, alebo skôr dva prsty. A nemusíte si pomáhať zubami.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!