Nie všetky rozbité veci je nutné hneď vyhodiť. Nádoba na zachytávanie dažďovej vody, kvetinový záhon či dokonca malý rybník. Dajte s starej vani druhý život a inšpirujte sa sa, ako by mohla zdobiť aj vašu záhradu.

Reklamy

Stará vaňa môže byť veľmi užitočná aj ak chováte zvieratká. Môže poslúžiť ako krmítko na suchú potravu ako je napríklad seno, tráva alebo zrno. Ak máte veľkú záhradu, určite ju oceníte ako zdroj dažďovej vody na polievanie. Je to ekologický spôsob získavania vody, ktorý vám zároveň šetrí vašu peňaženku.

Dažďová voda je pre rastliny veľmi hodnotnou vodou. Je to roztok slabých kyselín, vďaka ktorým má nízke pH a je vhodná na zalievanie kvetov všetkých druhov. Neobsahuje škodlivé prvky, ktoré sa nachádzajú vo vode z kohútika (napr. Fluór, chlór). Je bohatá na živiny, je dobre prevzdušnená a mäkká. Môže sa použiť okamžite po nazbieraní, zatiaľ čo voda z kohútika by sa mala nechať niekoľko hodín odležať.

Najobľúbenejšie použitie vane na záhradu z estetického hľadiska je kvetinový záhon. Biela vaňa stojaca na zemi vyzerá nádherne v kombinácii so zelenými rastlinami s dlhými výhonkami. Kvety z nej „vytečú“ a vytvárajú efekt neopatrnej elegancie, v skutočnosti starostlivo naplánovanej. Pre tento druh kvetinového záhonu je obzvlášť vhodná malá vaňa.

V neposlednom rade treba myslieť aj na svoje pohodlie. Čo by ste povedali na to len tak si ju napustiť a stráviť v nej horúci letný večer, užiť si pohodu a zrelaxovať? Pozrite si množstvo nápadov a nechajte sa inšpirovať, ako by ste mohli starú vaňu zakomponovať do vašej záhrady vy!

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: Pinterest