Aby sa sadenice plne rozvinuli, skúsení záhradníci odporúčajú aplikovať nízko koncentrované hnojivá od 5. dňa života sadeníc.

Reklamy

Dnešné hnojivo je vyrobené len z prírodných surovín, ktoré má každý doma. Budeme hovoriť o hnojive z banánových šupiek s prídavkom jódu.

Mnoho ľudí toto prírodné hnojivo podceňuje, no na škodu! Dnes vám povieme, čo dáva sadeniciam toto hnojivo.

Jednou z výhod je, že tieto ingrediencie sú po ruke v každej domácnosti, takže nie je potrebné nič objednávať a míňať peniaze.

Druhým plusom je absolútna prirodzenosť ingrediencií, takže sa nemusíte báť, že by hnojenie niekomu v domácnosti ublížilo.

Najlepšie je odobrať šupky z dobre vyzretých banánov, nie však čiernych. Takéto kože majú maximálnu koncentráciu živín, ktoré sa ľahko premieňajú na formu rozpustnú vo vode.

Banánová šupka je predovšetkým draslík potrebný pre mladé sadenice, vďaka čomu mladé rastlinky ľahšie rastú v nepriaznivých domácich podmienkach.

Šupky obsahujú aj horčík, vápnik a fosfor a trochu dusíka. Tieto látky sa po vstupe do zeme rýchlo premenia na formu prístupnú koreňom vďaka pôdnym mikroorganizmom.

Musíte si vziať 1 liter vody, nakrájať 1 banánovú šupku na kúsky a namočiť na 3 dni. Po uplynutí tejto doby sa infúzia musí prefiltrovať a pridať 1 kvapku jódu.

Mladé rastliny potrebujú predovšetkým jód, pretože jeho nedostatok spôsobuje naťahovanie stoniek.

Po pridaní jódu sa sadenice toľko nenaťahujú ani pri absencii kvalitného osvetlenia. Pridajte jód, zamiešajte infúziu a zalejte mladé sadenice bez riedenia vodou.

Dávkujte 1-2 čajové lyžičky na každú rastlinu.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!