Ľudia majú zmysel, ktorý im pomáha predpovedať, kedy budú v nebezpečenstve. Nie je však možné predpovedať všetky situácie.

Problém môže nastať vtedy, ak sú to situácie, ktoré robíme každý deň. A preto nám prídu na prvý pohľad absolútne neškodné! Toto je 9 vecí, ktoré robíme väčšina každý deň a ktoré nás môžu ohroziť.

1. Pitie z plastových fliaš

zdroja

Mikroplasty sa nachádzajú vo veľkom množstve plastových fliaš. Tieto mikroplastiky ohrozujú ľudské zdravie . Tieto zložky nachádzajúce sa v plastových fľašiach môžu znižovať plodnosť, zvyšovať telesný tuk, mať negatívny vplyv na nervový a imunitný systém, ovplyvňovať vývoj mužských pohlavných orgánov, podporovať detskú obezitu a zvyšovať šance na rozvoj kardiovaskulárnych chorôb. Tieto fľaše sú ešte škodlivejšie pre deti.

2. Čistenie odevov v čistiarni

zdroj

[the_ad id=“1915″]

Čistiarne používajú na čistenie odevov chémiu. Používajú veľa nebezpečných chemikálií a niektoré sa môžu prilepiť na látku. Pri vdychovaní týchto chemikálií existuje šanca, že by ste mohli mať podráždenie dýchacích ciest a očí, bolesti hlavy, závraty a problémy so zrakom.

3. Zadržiavanie kýchania

zdroj

Nikdy by ste nemali zadržiavať kýchanie! Ak to robíte, existuje šanca, že by vám mohli prasknúť ušné bubienky tlakom vzduchu, ktorý vám zadržané kýchanie pošle do uší. Ovládanie kýchania môže tiež spôsobiť stlačenie a prasknutie vašich krvných ciev vo vašich očiach, nose a ušiach.

4. Používanie parfumov plných chemikálií

zdroj

Mnoho parfumov je plné toxických prísad, ktoré spoločnosti udržiavajú v tajnosti. Tieto prísady pochádzajú z ropy a môžu spôsobovať problémy s dýchaním a hormónmi, nevoľnosť a zvracanie. V najhoršom prípade môžu ľudia dokonca trpieť otravou parfumami alebo rakovinou.

[the_ad id=“1915″]

5. Vytláčanie vyrážok

zdroj

Po prvé, praskanie pupienkov ich môže zhoršiť a dokonca spôsobiť jazvy, takže to skutočne nie je užitočné. Existuje oblasť tváre známa ako „ trojuholník smrti “, ktorý má priame spojenie s mozgom. Ak tam spôsobíte infekciu pokusom vytlačiť pupienky, môže ľahko zasiahnuť nervový systém a spôsobiť komplikácie s videním, paralýzou , meningitída a v najhorších prípadoch smrť. Ak sa vám niekedy zažiada tlačiť pupienok, jednoducho sa zahrajte so zápästím a gumičkou a túžba zmizne.

6. Používanie kozmetiky so syntetickými komponentmi

zdroj

Je dôležité vedieť, či make-up, ktorý používate, obsahuje syntetické komponenty, ktoré môžu byť pre vás veľmi škodlivé. Tieto zložky sa môžu priebehom času hromadiť vo vašom tele a spôsobiť podráždenie kože a dokonca aj rakovinu.

[the_ad id=“1915″]

7. Rovnaký vankúš každý deň

zdroj

Každú noc, keď spíte, vankúš absorbuje vašu pokožku, vlasy a telový olej. To môže prilákať roztoče, ktoré rastú vo vankúši, čo môže spôsobiť skutočne zlé alergie.

8. Šklbanie chĺpkov z nosa

zdroj

Vytrhávanie chĺpkov z nosa môže spôsobiť podráždenie a zápal kože. Ak odstránite chĺpky, oslabíte imunitný systém a môže to viesť k meningitíde a iným mozgovým infekciám.

9. Jesť hotové jedlá

[the_ad id=“1915″]

zdroj

Balené potraviny majú omnoho menšiu výživovú hodnotu ako čerstvé potraviny. Veľa z týchto hotových výrobkov produkuje karcinogény, pretože sa varia pri vysokých teplotách. Tieto jedlá majú tiež tendenciu obsahovať látky, ktoré môžu zvýšiť riziko vzniku cukrovky.

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: brightside.me