Obaly na vajcia síce podľa najnovších pravidiel nájdu uplatnenie aj v recyklácii, ale keď sa ich ujmú šikovní ľudia, môžu ešte dlho slúžiť, a dokonca aj zdobiť vo svojej pôvodnej podobe. Neveríte?

Reklamy

Ukážeme vám, ako ich využiť nielen na veľkonočné dekorácie, ale aj na moderný nábytok. Pozrite si tieto skvelé nápady a presvedčte sa, že aj z obyčajného odpadu dokážete vyrobiť skvelé veci.

Krabičky a košíky na veľkonočné sviatky

Zajačikovia z krabičiek na vajíčka poslúžia ako vtipný veľkonočný obal na cukríky pre koledníkov. Stačí krabičku postrihať na jednotlivé kalíšky a spodný a horný diel prepojiť prúžkom nalepeného papiera, aby sa horný diel vzniknuté krabičky mohol odklápať.

Potom už zostáva len nalepiť očká, noštek a ušká a dokresliť fúziky. Alebo jednoducho nakreslite čiernou fixkou tvár celý.

Košíčky vytvoríte opäť z krabičky na vajíčka, len sa musíte vopred rozhodnúť, aké veľká vajíčka sa do nich musia vojsť.

Deťom pre radosť

Maličké víly a zvieratká vzniknú zo stredových častí krabičiek na vajíčka. Pridajte hlavičku z väčších a ručičky a nožičky z menších gorálok, kúsok páranej vlny namiesto vláskov. Vytvorte deťom aj celé divadlo!

Vyrobiť tieto myšky nie je vôbec nič zložité. Stredové tŕne z krabičiek odrežte, natrite šedou farbou, prilepte ušká a chvostík a domaľujte tvár. Z ďalšej krabičky, natretej na žlto, vytvorte kus syra.

Veľkonočné svetielka

Nielen na Vianoce sa vám bude hodiť svetelná reťaz s kvetmi z plat alebo krabičiek od vajec. Na Veľkú noc ho zaveste na napučané vetvy vo váze, pridajte maľované kraslice a máte čarovnú jarnú výzdobu.

Moderné vázy

Je jasné, že tieto vázy sú iba obyčajnými obalmi na poháre alebo fľaše s vodou, ale vyzerajú skvele, nie? Môžete ich ponechať v pôvodnej farbe alebo ich nastriekajte farbou v spreji. Obaly tak získajú aj väčšiu pevnosť.

Konferenčný stolík aj s podsedákom

Ste nadšenci recyklácie a upcyklácie alebo jednoducho len hľadáte lacné nápady na zariadenie bytu? Síce budete musieť najprv trochu zvýšiť svoju spotrebu vajec, ale raz sa dočkáte! Ale nie, bude to oveľa jednoduchšie. Zájdite k niekomu, u koho je celkom jasné, že bude mať platov od vajec stále dostatok. K pekárovi alebo k cukrárovi.

Inšpirujte sa

Existuje množstvo vecí ktoré si dokážete vyrobiť z prepraviek na vajíčka. Ak ste pripravený a chýba vám inšpirácia, pozrite si niektorý s týchto nápadov!

Vyrobiť si môžete takéto sliepočky

Alebo vyskúšajte aj iné zvieratá

Rozkošné veľkonočné košičky

Vyrobte si z nich vence na dvere alebo dokonca obrazy

Dobre vám poslúžia ako stojan na vaše škrupinové mini záhradky alebo sviečky

Ale pripraviť si môžete aj takúto veľkonočnú stolnú hru

[/fusion_text]

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: Pinterest.com