Často sa stáva, že uhorky po výsadbe pred nasadením plodov zblednú, zožltnú, ochabnú a zoslabnú.

Reklamy

Všetky vyzerajú choro. A to je celkom bežný jav. Príčin žltnutia ale môže byť veľa.

Najčastejším problémom je nedostatočné vstrebávanie mikroživín, ktoré potrebujú. Najčastejšie začnú uhorky žltnúť, ak im chýba horčík alebo železo. Takže v tejto situácii existujú tri možnosti, ako rastlinám pomôcť.

Prvým je použitie chelátu horečnatého, druhým aplikácia síranu horečnatého pod koreň. A do tretice – prirodzenú farbu listov možno obnoviť pomocou kalimagnézie (minerálne draselné (síranové) hnojivo zložené z podvojnej soli: síranu draselného a horečnatého). Spôsob aplikácie je uvedený na obale.

Vyššie uvedené rady používame, keď uhorky nerastú dobre a všetky listy žltnú.

V prípade, že dobre rastú a žltnú len vrchné listy, problémom je nedostatok železa. Na odstránenie príčiny sa odporúča použiť listové železité hnojivo. Alebo postrek chelátom železa. Návod a spôsob použitia sú uvedené aj na obale.

Nedostatok mnohých látok dokáže eliminovať obyčajný popol.

Popol by mal byť posypaný na lôžka a zmiešaný so zemou, počas zavlažovania bude postupne dodávaný do ku koreňom. Môže sa pripraviť aj vodný roztok. 400 gramov rozmiešajte vo vedre s vodou. Nechajte niekoľko hodín pôsobiť. Polievame.

Jeho účinok však bude pomalší, takže ak je stav rastlín naozaj zlý, budú vyžadovať zásah, ktorý bude pôsobiť rýchlejšie.

Stojí za to konať skôr, ako rastliny stratia svoju silu a snažia sa prežiť s nedostatkom. Pomôžte svojim rastlinám a budú opäť silné a zdravé a iba takéto rastliny sú schopné produkovať chutné a zdravé ovocie.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!