Vianočné dekorácie nebývajú lacné, a tie prírodné už vôbec. Našťastie existuje možnosť si vyrobiť vlastné. Sami zistíte je to príjemná zábava. Tvoriť môžete aj s deťmi, ktoré sa väčšinou počas zimy nudia.

Reklamy

Vydajte sa teda spoločne na prechádzku a cestou si nazbierajte dary prírody, ktoré vám padnú do oka. Pri horúcom čaji a keksíkoch, potom môžete spoločne vyrábať krásne a jednoduché prírodné dekorácie.

Vytvárajú čarovnú a útulnú atmosféru, ktorú umelé dekorácie v žiadnom prípade nedokážu.

Z vetvičiek, ktoré sa váľajú všade naokolo, môžete doma vyrobiť ozdoby nielen na vianočný stromček. Zavesiť ich môžete na okno, dvere, vyrobiť girlandu, postaviť na poličku.

Prinášame vám malú ochutnávku, čo môžete z vetvičiek vyrobiť.

Vianočný stromček

Vyrobiť závesné ozdoby je naozaj jednoduché a pomerne rýchle. Či už sa pustíte do hviezdičiek, vločiek alebo stromčeka.

Stačí vám len povrázok či drôtik na zavesenie, tavná pištoľ a v prípade výroby závesného stromčeka kúsok papiera alebo kartónu (môže byť aj drievko z nanuku či priamo konárik). Na túto základňu potom už len lepíte drievka v poradí od najkratšieho po najdlhší.

Vianočná hviezda

Okrem stromčeka si ľahko môžete vyrobiť aj vianočný hviezdu – a hneď niekoľko. Stačia len vetvičky, povrázok a tavná pištoľ, ktorú použijete v miestach, kde sa vetvičky dotýkajú.

Vianočný sob

Z výroby soba budú mať najväčšiu radosť zrejme deti. Na jeho výrobu budete potrebovať vetvičky, povrázok, nožnice, tavnú pištoľ, červený gombík a očká (tie možno kúpiť hotové, prípadne si ich vyrobíte z papiera).

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: Pinterest.com