V kvetináči sa mi objavila pleseň a len vďaka tomuto sa mi podarilo problém vyriešiť problém vyriešiť.
Zdieľať článok na socialných sieťach
Tvorba plesní v kvetináčoch s izbovými rastlinami sa stáva obzvlášť naliehavým problémom v období jeseň-zima. V tomto čase sú v našich bytoch najpriaznivejšie podmienky pre rozvoj húb v pôde.
Prečo sa v kvetináči objavuje pleseň? Ako sa jej zbaviť raz a navždy? Tu je metóda, ktorá funguje najlepšie.
Biely povlak v kvetináči
Pleseň v kvetináčoch je častým problémom, ktorému čelia milovníci izbových rastlín, najmä na jeseň a v zime. V tomto ročnom období podmienky ako obmedzený prístup slnečného žiarenia, nedostatočné vetranie a vysoká vlhkosť podporujú rast plesní.
Toto je vážny problém, ktorý nemožno ignorovať. Mycélium, prenikajúce hlboko do pôdy, sťažuje rastlinám vstrebávanie vody a živín. Pleseň postupne zhoršuje stav rastlín a v najhoršom prípade môže viesť až k ich smrti.
Pleseň je nebezpečná nielen pre rastliny, ale aj pre ľudí, najmä pre alergikov.
Je však potrebné vedieť, že nie každý biely povlak v kvetináči je plesňou . Sediment môže byť výsledkom usadzovania minerálnych solí na zemi.
Pochádzajú z hnojív alebo vody, ktorou zalievame rastliny. Pevná usadenina, časom zožltnutá, pôsobí neesteticky, ale nie je pre kvety nebezpečná. Pleseň je zase biely a mäkký povlak , jemný na dotyk.
Aktívne uhlie proti plesniam v kvetináči
Ako použiť aktívne uhlie na boj s plesňou v črepníku?
Prvým krokom je odstránenie vrchnej vrstvy pôdy s bielym povlakom. Potom pomocou vidličky jemne uvoľnite pôdu. Posypte pôdu práškovým aktívnym uhlím, ktoré je možné zakúpiť v lekárni.
Nakoniec naplňte črepník čerstvou zeminou. Aby sa zabránilo opätovnému výskytu plesní, je dôležité okrem použitia aktívneho uhlia zlepšiť podmienky pestovania rastliny.
Zdieľať článok na socialných sieťach
Prečítajte si tiež
Novinky na váš e-mail
Žiadny geniálny nápad vám už neujde!