V auguste je už väčšina záhonov s uhorkami vyčerpaných. Moje sú krásne zelené a plné chutných plodov až do mrazov

Publikované: 31 júla 2024Prečítané: 524Značky: , ,

Zdieľať článok na socialných sieťach

V auguste už uhorkové záhony na mnohých záhradách nevyzerajú veľmi dobre. Objaví sa žltnutie listov a celkový výnos rastlín sa výrazne zníži.

To bol prípad aj mojej záhrady, až kým som sa nedozvedel, že uhorky na otvorenom priestranstve môžu prinášať plody aj počas augusta a dokonca aj v septembri.

Faktom je, že v polovici augusta bol môj záhon s uhorkami úplne žltý a ohnutý. A najzaujímavejšie je, že som si myslel, že to tak má byť a že je to u všetkých rovnaké.

Predstavte si moje prekvapenie, keď som začiatkom septembra prišiel ku kamarátke na chatu a uvidel som jej záhon s uhorkami, ktorému sa dobre darilo a prinášal plody!

Zistil som, že môj záhon bol vopred zničený patogénnymi hubami a zlou mikroflórou!

Odvtedy prešlo veľa času a recept na hnojenie, ktorý som sa naučil od kamaráta, každoročne predlžuje životnosť mojich uhoriek až do najchladnejšieho počasia.

Hlavnou zložkou doplnku je Trichoderma. Tieto prospešné huby sú jednoducho záchrancami mojich uhoriek! Trichoderma rýchlo ničí patogénnu mikroflóru v pôde a na samotných rastlinách.

Tu je recept na hnojenie: Rozriedim 3 čajové lyžičky Trichodermy prášku v 10 litroch vody, dôkladne premiešam a zalejem pôdu v záhone s uhorkami.

Potom okamžite striekam uhorky list po liste. K tomu rozmiešam 1 lyžičku trichodermy v 10 litroch vody a pridám 1 lyžičku azofosky.

Toto hnojivo sa dobre kombinuje s Trichodermou a má dodatočný posilňujúci účinok na naše uhorky. Ak roztok zostane, môžete postriekať cuketu, paradajky a akúkoľvek inú zeleninu v záhrade.

Striekať a polievať treba počas zamračeného počasia, alebo skoro ráno či večer, keď slnko nie je také silné.

2 takéto ošetrenia počas augusta urobia váš záhon s uhorkami nezničiteľný.

Zdieľať článok na socialných sieťach

Novinky na váš e-mail

Žiadny geniálny nápad vám už neujde!