Umývanie okien nebola práve tá najpríjemnejšia činnosť, až kým som nevyskúšala toto! Ide to jednoducho, bez jedinej kvapky chémie!

Reklamy

Našťastie existujú spôsoby, ako okná, aj zrkadlá vyčistiť bez námahy, aj bez chémie a ostane len žiarivý lesk!

Tento tip mám od kamaráta, ktorý má roky praxe v oblasti upratovania. Po rokoch dýchania výparov škodlivej chémie zistil, že to ide jednoducho, lacno a bez bolesti hlavy!

A ja vám ho dnes prezradím. Za tie roky vyskúšal stovky rôznych metód. V prvom rade padla voľba na arzenál priemyselných prostriedkov.

Veď čo je jednoduchšie, ako zabehnúť niekde do obchodu. Tam sa na vás už z regálu usmievajú desiatky výrobkov určených práve na túto činnosť.

Obsah amoniaku, rôznych kyselín a všelijakých iných inovatívnych receptúr, ale výsledok bol často neuspokojivý. A na konci dňa iba silná bolesť hlavy z chémie vdychovanej pri upratovaní!

Skúsme sa obrátiť na ľudové metódy

Vyskúšalo sa všetko: surové zemiaky, lekárenský glycerín, uvarený silný čaj, soľné roztoky, manganistan draselný a dokonca aj cibuľa.

Posledný spôsob bol obzvlášť pôsobivý, tá vôňa bola „srdcervúca“.

Po vyskúšaní všetkého sa uspokojil s najlacnejšou, skutočne fungujúcou metódou. Ocot je to, čo zachráni aj tie najšpinavšie okná. Nájdete ho v špajzi každej domácnosti.

Najprv očistite okno čistou, teplou vodou. Ak je príliš špinavé, pridajte trochu tekutého mydla alebo jari. Ak použijete čistiaci prostriedok, opláchnite ho vodou.

Následne okná poutierajte papierovými utierkami. Sú nenahraditeľné v každodennom živote. Netreba ich prať a nezostávajú po nich vlákna. Ak však máte handry, ktoré nepúšťajú vlákna, môžete použiť aj tie.

Zmiešajte pohár teplej vody s 50ml stolového 9%-ného octu a nalejte do rozprašovača.

Ďalšie kroky sú už veľmi jednoduché. Nastriekajte na sklo, poutierajte suchými handrami alebo papierovými utierkami z oboch strán úplne do sucha.

Výsledok je pôsobivý. Sklo je krištáľovo čisté, nezahmlieva sa a nevidno žiadne šmuhy ani za slnečného a jasného dňa.

Prenikavá vôňa octu sa vyparí za pár minút, ľahká vôňa ostane na skle a navyše odpudzuje hmyz a udržuje tak okno oveľa dlhšie čisté!

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: youtube.com/@user-xv4wy5uz3h