Tento HOTELOVÝ trik si určite zapamätajte! Prádlo si udržíte snehobiele vďaka ŠŤAVE z exotického OVOCIA

Publikované: 31 januára 2024Prečítané: 3829Značky: , , , , , ,

Zdieľať článok na socialných sieťach

Biele uteráky, osušky, oblečenie a celkovo bielizeň sa veľmi rýchlo zašpiní. To je nevýhoda bielej farby, všetko je na nej vidieť. S týmto hotelovým trikom však bude vaša bielizeň po každom vypraní ako nová.

Biela bielizeň je skrátka strašiakom pre všetkých, ktorí majú za úlohu ju prať. Škvrny od špiny, kávy alebo jedla, ktoré sa namiesto do vášho žalúdka premiestnilo na vaše biele oblečenie, sú na bielej farbe viditeľné ako terč.

Preto sa musí prať asi tak dvakrát častejšie ako napríklad čierne alebo tmavé oblečenie.

Pranie bielej bielizne

Základným pravidlom, aby na vašej bielej bielizni neboli škvrny, je rozdeľovať bielizeň podľa farby. S bielou bielizňou perte len veľmi svetlé odtiene. Inak sa totiž môže stať, že vaša obľúbená biela blúzka skončí s novým nádychom svetloružovej, pretože ste ju omylom hodili k červenému oblečeniu.

Ďalej je dôležité dodržiavať odporúčané množstvo pracích prostriedkov a nepreháňať to s nimi. To vám zaručí, že sa z bielizne zmyjú všetky nečistoty. Avšak, bohužiaľ, existujú aj typy škvŕn, ktoré ani prášok na pranie nezvládne.

Škvrny od červeného vína, krvi, alebo potu sú na bielom prádle ako päsť na oko. Zároveň sa nedajú vyčistiť pomocou pracích prostriedkov. Čo teda urobiť, aby ste svoju obľúbenú bielu bielizeň nemuseli vyhadzovať?

Fígle na škvrny

Tento trik používajú v hoteloch, keď práca práčky zlyhá. Je to banálny, ale osvedčený čistič, ktorý máte určite doma aj vy.

Citrónová šťava je totiž prírodným bielidlom a odstráni aj neodstrániteľné škvrny. Navyše neobsahuje žiadnu chémiu, takže vaša bielizeň nebude voňať chemickými saponátmi, ale prírodným nefalšovaným citrónom.

K bežnému praciemu prostriedku pridajte šálku citrónovej šťavy. Potom už len stačí prať, ako ste zvyknutí a uvidíte, že vaša bielizeň nebola nikdy belšia.

Ďalším osvedčeným trikom, ktorý je skvelý na odstraňovanie mastnoty, je stará dobrá jedlá sóda. Tá bielizeň zmäkčuje a uchováva jej snehovú farbu. K vášmu bežne používanému praciemu prostriedku pridajte pol šálky jedlej sódy.

Perte, ako ste zvyknutí a máte hotovo. Bielu bielizeň máte ako novú.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdieľať článok na socialných sieťach

Novinky na váš e-mail

Žiadny geniálny nápad vám už neujde!