Takéto krásne kvety som nikdy predtým nemala! 1 čajová lyžička a bujné kvitnutie všetkých izbových kvetov je zaručené

Publikované: 25 augusta 2023Prečítané: 45350Značky: , , , ,

Zdieľať článok na socialných sieťach

Bývanie v dome plnom zelene je oveľa krajšie. Starostlivosť o izbové rastliny si však vyžaduje veľké nasadenie. Samotná zálievka nestačí, záujem o črepníkové rastliny pri ňom nekončí.

Musíte poznať potreby a požiadavky konkrétneho druhu. Vedieť, kedy upadnú do vegetačného pokoja. Ako často potrebujú presádzanie. Aké živiny v pôde potrebujú na rast a kvitnutie a ako rýchlo ich spotrebujú.

Ak sa obmedzíme len na zálievku, rýchlo sa u nich prejaví zástava rastu, zhoršený stav listov, náchylnosť na škodcov a choroby a nekvitnutie.

Rastliny v črepníkoch, na rozdiel od záhradných rastlín, nemajú schopnosť rozvíjať korene pri hľadaní živín. Zaseknuté sú tým, čo majú v nádobe, v ktorej rastú a ktorej obsah sa po čase minie.

Preto je veľmi dôležité pravidelné presádzanie a prihnojovanie. Je dôležité si uvedomiť, že ak rastlina vyzerá zdravo, ale iba nekvitne, prejavuje sa nedostatok draslíka.

Úloha draslíka vo vývoji rastlín

Draslík podporuje funkcie rastlín, ako je otváranie a zatváranie prieduchov, fotosyntéza, transport vody a živín. Rastliny nielen posilňuje, ale zvyšuje aj ich odolnosť voči stresu, suchu, chorobám a škodcom.

Počas kvitnutia je draslík obzvlášť dôležitý, pretože pomáha pri tvorbe bielkovín a cukrov, ktoré stimulujú tvorbu kvetov a plodov.

Síran draselný ako hnojivo na podporu kvitnutia

Síran draselný je skvelé hnojivo s vysokým obsahom ľahko asimilovateľného draslíka. Dobre sa uplatní nielen v záhrade, ale aj pri podpore izbových rastlín.

Rastline stačí raz za mesiac poskytnúť asi 1 čajovú lyžičku síranu draselného rozpusteného v litri vody a rýchlo zareaguje bujným kvitnutím.

Treba pamätať na to, že v období vegetačného pokoja rastlín ničím neprihnojujeme. V prvej fáze, keď sa rastlina prebudí, podporíme ju viaczložkovými hnojivami s dusíkom ako hlavným prvkom v zložení.

Po mesiaci začneme striedavo pridávať síran draselný a tesne pred a počas kvitnutia dodávame len síran draselný, s prihnojovaním dusíkom.

Takto oplodnené črepníkové rastliny budú dlho a bohato kvitnúť.

ZDROJ: @-LIFE5586/YOUTUBE

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdieľať článok na socialných sieťach

Novinky na váš e-mail

Žiadny geniálny nápad vám už neujde!