Vitajte na stránke ŠIKOVNÍK ! Dnes máme 20 júna, 2024 a máme pre vás veľa noviniek

Šikovný trik, vďaka ktorému budú sviečky na cintoríne horieť dlhšie. Málokto o tom vie

Published On: 30 októbra 2023Views: 29102,5 min readTags: , , , ,

Zdieľať článok na socialných sieťach

Keď ukladáme sviečky na hroby našich blízkych, chceme, aby horeli čo najdlhšie. Žiaľ, niekedy sa stane, že oheň zhasne už po niekoľkých hodinách. Nie každý si uvedomuje, že tento čas závisí od mnohých faktorov. 

Dôležitý je napríklad vzhľad sviečky. Existuje tiež niekoľko spôsobov, ako predĺžiť jej životnosť.

Ako dosiahnuť dlhší čas horenia?

Väčšina ľudí sa pri kúpe sviečok riadi dvoma hlavnými kritériami: cenou a tým, či sa nám páčia a či sa hodia na hrob konkrétneho človeka. Dôležité je aj vyhlásenie výrobcu, ako dlho bude sviečka horieť.

To všetko je, samozrejme, dôležité, ale oplatí sa venovať pozornosť aj niekoľkým iným, menej zrejmým aspektom.

Prvou, veľmi dôležitou a celkom logickou otázkou je veľkosť sviečky. Čím je väčšia, tým dlhšie bude horieť. Samozrejme, nejde o veľkosť samotného skla, ale o veľkosť vložky. Ak zvolíte veľkú a ťažkú, bude horieť dlhšie ako malá.

 Samozrejme za predpokladu, že plameň nič neuhasí. Pretože to sa často stáva.

Pri kúpe sviečok sa vyhnite tým, ktoré majú na povrchu sviečky bublinky. Čas ich horenia bude kratší. Najlepšie je, ak je tam parafín dokonale hladký a jednotný.

Čo ešte stojí za zváženie pri kúpe sviečok? Knot. Tu sa zameriame na zlatú strednú cestu. Nemal by byť ani príliš husté, ani príliš tenký. Prvý spôsobí, že sviečka vyhorí rýchlejšie, zatiaľ čo druhý môže byť ľahko uhasený nárazom vetra.

Pred umiestnením sviečky sa oplatí narezať knôt na dĺžku približne 0,5-1 cm. Dôležité je, aby bol dokonale rovný, takže budete potrebovať poriadne ostré nožnice.

Ďalším spôsobom, ako nechať sviečku horieť dlhšie, je vyrovnať povrch vosku. Mal by byť čo najrovnejší. Nie je dobré, ak je v strede, blízko knôtu, priehlbina.

Dôležitá je aj konštrukcia samotného kahancu. Horiaci knôt by mal byť dosť hlboko a čo najlepšie zakrytý. Oheň potrebuje na horenie vzduch, no na druhej strane jeho veľké otvory dokážu plameň rýchlo uhasiť, ak sú príliš silné.

Sviečky je dobré umiestniť aj na hrob tak, aby neboli vystavené priamemu vetru. Preto okraj náhrobného kameňa nie je dobrý nápad. Je lepšie ich dať ďalej do vnútra.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdieľať článok na socialných sieťach

Go to Top