Tiež vás pri pohľade do šatníka občas stretne nemilé prekvapenie? Obľúbené džínsy sa nejako nečakane zrazili a vás čaká nákup nových.

Reklamy

V tú chvíľu si môžete vylepšiť náladu vedomím, že obnosené džínsy predstavujú skvelý materiál na výrobu najrôznejších módnych i bytových doplnkov, a dokonca aj šperkov. Dáte sa s nami do tvorenia?

Záves z rifľových pierok

Pripravte si obnosenú rifľovinu, papierovú šablónu, lepidlo typu Herkules, špagát alebo vlnu, nožnice, korálky, pripináčiky, starú vetva bez kôry (najlepšie vyplavené drevo)

Podľa šablóny vystrihnite z rifľoviny tvar pierka, do stredu nalepte povrázok a z oboch strán špagátu začnite párať z rifľoviny svetlé nite.

Vzniknuté rifľové pierko ozdobte korálikom, pripináčikom pripevnite zozadu na vyplavenú vetvu a tú potom zaveste na špagát.

Srdiečkové kľúčenky

Zo starých rifľových nohavíc vystrihnite dve rovnaké srdiečka a kúsok pásika z vonkajšieho švu nohavíc. Srdiečka zložte k sebe, medzi ne vložte očko z pásiku a obvod srdiečka prešite. Pred dokončením prešitia môžete srdiečko vyplniť kúskom dutého vlákna alebo vaty a došite.

Nakoniec na očko pripevnite krúžok na kľúče a kľúčenka alebo ozdoba na kabelku je hotová.

Rifľové koráliky

Kúzelné rifľové koráliky vytvoríte zrolovaním dlhých rovnoramenných trojuholníkov. Hotové koráliky využite na náhrdelníky, náramky aj náušnice, stačí ich len vhodne skombinovať s perličkami alebo brúsenými korálikmi a kovovými komponentmi.

Pohrajte sa s vonkajšími švami rifľových nohavíc

Netradičný rifľový náramok vytvoríte behom chvíľky. Z nohavíc odstrihnite opatrne vonkajší dvojitý šev a pretiahnite ním pamäťový drôtik na náramky. Konce ozdobte korálikmi.

Ani náhrdelník vám nezaberie veľa času. Odstrihnutý dvojitý šev stočte do špirály a koniec prilepte lepidlom na textil. Hotové špirálky môžete ozdobiť korálikmi alebo gombíkmi.

Zo zvyškov odstrihnutých švov môžete vytvoriť jednoduché ozdoby na kľúče. Pásiky môžete pomocou špicatých nožničiek jednoducho predierovať a navliecť na krúžok na kľúče alebo použite spojovanie nitmi.

Maľovaná a prešívaná brošňa

Vystrihnite dve kolieska z rifľoviny a stred trochu potrite savom, aby sa v tom mieste látka zosvetlila. Potom môžete na rifľovinu maľovať alebo vyšívať a našívať najrôznejšie ozdoby podľa fantázie. Nakoniec priložte rúbové koliesko a obe časti k sebe zošite obšívaním do kruhu.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: Pinterest.com