Udržiavanie našich domovov v čistote je nesmierne dôležitá, ale ťažká úloha. Vyžaduje si to neustále úsilie a hneď, ako si myslíte, že ste konečne hotoví, objaví sa nejaký podivný zápach.

Reklamy

Kúpeľňa je zvyčajne miesto, ktoré nikto nechce upratovať, Môže to byť však to skutočne najjednoduchšie – ak vytiahnete esa z rukáva. A hneď niekoľko vám ich dnes ponúkame!

Kúpeľňa sa môže dokonca stať príjemnou a voňavou miestnosťou, že si už nikto nebude sťažovať, že ju musí znova upratovať. Dnes sme si pre vás pripravili 10 skvelých trikov, vďaka ktorým bude vaša kúpeľňa voňať skvele!

Uteráky udržujte v suchu

Skladovanie uterákov v kúpeľni, kým sú ešte vlhké, je zlý nápad v ktorejkoľvek miestnosti v dome. Ale ak to robíte v kúpeľni, je to obzvlášť zlé, pretože je to veľmi vlhká miestnosť . Odporúča sa osušiť uteráky hneď po použití na slnku alebo radiátore.

Okrem toho je tiež veľmi dôležité časté pranie a pri skladovaní ich namiesto skladania vešať.

Využite silu citrónu

Citrón je jedným z vašich najlepších priateľov, pokiaľ ide o čistenie a odstraňovanie zápachu. Okrem toho, že zanecháva príjemnú arómu a neutralizuje nepríjemný zápach, je to silný prírodný čistič. Tieto vlastnosti pochádzajú z vysokej hladiny kyseliny citrónovej, ktorú obsahuje. 

V ideálnom prípade by ste mali citrón použiť tak, že si ho po vyčistení kúpeľne bežným čistiacim prostriedkom pre domácnosť rozotriete po celej kúpeľni. Takto jeho účinok vydrží dlhšie na povrchoch a dokončí prácu.

Aromatizujte olejmi

Aromatické oleje sú skvelými spojencami, pokiaľ ide o prevoňanie domácnosti a zabránenie vzniku zápachu. Je zrejmé, že sa to týka aj vašej kúpeľne. Kľúčom k použitiu aromatických olejov v tejto konkrétnej miestnosti je namočiť  vatový tampón do detského oleja  – alebo do iného éterického oleja podľa vášho výberu – a strategicky ho umiestniť v kúpeľni.

Jeden môžete napríklad umiestniť do odpadkového koša predtým, ako doň vložíte vložku, takže zakaždým, keď ho otvoríte, bude celá miestnosť plná príjemnej arómy. Ďalším dobrým miestom je rolka toaletného papiera či hrnček, v ktorom máte zubnú kefku.

Voda a aviváž

Toto je ďalší dobrý trik, ktorý zaistí, aby vaše uteráky vždy dobre voňali. Najmä tie, ktoré používate najčastejšie (ako napríklad uteráky na ruky a podobne). Pretože sú tieto uteráky neustále vystavené škodlivému zápachu a baktériám z vašej pokožky, môžete na ne nastriekať zmes vody a aviváže. Zmes vody, sódy a aviváže môžu byť tiež použité ako DIY osviežovača miestnosti.

Stavte na silu sódy bikarbóny

Ďalším čistiacim prostriedkom pre domácnosť, na ktorý sa vždy môžeme spoľahnúť, je sóda bikarbóna. Sóda bikarbóna je už dobre známa tým, že sa zbavuje aj tých najodpornejších a najtvrdších pachov. 

V ideálnom prípade by ste ho mali použiť pri čistení kombináciou s vriacou vodou. Výslednú zmes potom môžete použiť nalievaním na povrchy, ktoré chcete vyčistiť. Pred vybratím ju nechajte chvíľu pôsobiť.

Parfém pre toaletnú kefu

Napriek tomu, čomu veľa ľudí verí, toaletná kefa nie je odsúdená na to, aby bola navždy škaredá a páchnuca. Naopak, môže sa skutočne stať skvelým spôsobom, ako spríjemniť vôňu vašej kúpeľne. 

Jedným z prísne tajných a najefektívnejších trikov, ktoré majitelia hotelov používajú, je v skutočnosti vôňa ich toaletných kief. Áno, čítate dobre, prevoňávajú miestnosť toaletnou kefou. Po ukončení čistenia sa odporúča pridať do nádoby na kefu niekoľko kvapiek éterického oleja, aby sa kúsok po kúsku odparil a zostala po ňom príjemná vôňa.

Aromatické mydlá

Pri premýšľaní o kúpeľňových vôňach je potrebné vziať do úvahy veľmi dôležitú vec, a to výber použitého mydla. Podľa toho, aké máte preferencie, sa môžete rozhodnúť použiť mydlo bez parfumácie alebo kombináciu rôznych voňavých mydiel. 

V každom prípade je zrejmé, že vôňa, ktorú vydávajú, ovplyvnia vôňu miestnosti všeobecne. Ak chcete dosiahnuť priestor s príjemnou vôňou, vyberte si vonné mydlá, najmä ak budú vystavené, napríklad na umývadle.

Pridajte do splachovacej nádržky prací prostriedok

Okrem všetkých dostupných produktov, vďaka ktorým bude voda tečúca toaletou sviežejšia, môžete použiť aj malý tip, ktorým ju znásobite. Stačí pridať trochu pracieho prostriedku (ktorý má samozrejme príjemnú vôňu) do vody, ktorá sa uvoľní po stlačení rukoväte nadol, aby sa spláchla. Takto uvoľní príjemnú a žiarivú vôňu, ktorá bude dlho pretrvávať vo vzduchu.

Pripravte si domáci osviežovač vzduchu

Výroba domácich osviežovačov vzduchu sa už nejaký čas stala akýmsi trendom, ktorý sa mnoho ľudí rozhodlo prijať, hlavne kvôli tomu, ako praktická a lacná je celá myšlienka v porovnaní s nákupom tradičných výrobkov. Výroba domáceho osviežovača vzduchu je v skutočnosti celkom jednoduchá. 

Jediné, čo budete potrebovať, je pekná sklenená fľaša, tyčinky, voda, alkohol a vaše obľúbené éterické oleje. Ak ste sa ešte nerozhodli, ktorý olej sa vám páči najviac, vytvorili sme krátky zoznam najobľúbenejších olejov, ktoré ľudia zvyčajne používajú na pridanie vône do svojich domovov.

  • Levanduľa
  • Čajovník
  • Eukalyptus
  • Mäta prieporná
  • Sladký pomaranč
  • Citrónová tráva

Denne vetrajte

Okrem všetkého vyššie uvedeného je najjednoduchší a najzdravší trik zo všetkých najzrejmejší: nechajte kúpeľňou cirkulovať vzduch. Vetranie miestnosti umožní únik akýchkoľvek nepríjemných pachov.

Odporúča sa otvárať okná každý deň po dobu najmenej 15 minút, čo by malo stačiť na to, aby sa zabezpečil príchod čerstvého vzduchu bez toho, aby ste v zimných mesiacoch museli zbytočne veľa vykurovať. Nielenže budete dýchať lepší vzduch, ale zmiznú aj všetky vírusy alebo baktérie, ktoré sa mohli nahromadiť od posledného vetrania.

Máte ďalšie triky, ktoré by ste pridali do tohoto zoznamu? Napíšte nám…

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!