Prvé hnojenie pre ríbezle sa vykonáva o niečo skôr ako prvé hnojenie pre ostatné záhradné plodiny. Ide o to, že koreňový systém ríbezlí je schopný začať absorbovať živiny skôr ako väčšina ostatných rastlín.

Reklamy

Preto, akonáhle sa sneh roztopí, má zmysel aplikovať prvé hnojivá na kríky týchto obľúbených bobúľ.

Poviem vám, čím som kŕmil minulý rok. S výsledkom som bol nadmieru spokojný, kríky boli silné, rástlo na nich veľa plodov a kvalita bola taktiež vynikajúca.

Tento rok plánujem urobiť to isté. A tak prvé, čo som zaviedol pod kríky, bol dusičnan amónny. Vynikajúce dusíkaté hnojivo, ktoré začína pôsobiť v chladnom počasí.

Neexistuje lepší spôsob, ako prihnojiť ríbezle. Okrem dusíka obsahuje zmes aj trochu síry, síra zlepšuje využitie dusíka a fosforu rastlinami, podieľa sa na tvorbe chlorofylu a na metabolizme dusíka a uhľohydrátov.

Nedostatok síry oslabuje nielen fotosyntézu, ale aj produktivitu o 30-40%. Na dospelé ríbezľové kríky aplikujem 2 polievkové lyžice tohto hnojiva a na mladé 1 polievkovú lyžicu.

Potom to premiešam vo vedre - 5 kg. Zakúpený vermikompost a dvojlitrové balenie tabakového prachu. Túto zmes premiešam a rozhádžem v hrubej vrstve ku koreňom.

Nebojte sa, predávkovať sa týmto nedá a nič nepokazíte. Tabakový prach ochráni krík pred mnohými škodcami a vermikompost urobí bobule veľké a sladké.

Skúste si tento typ hnojiva vyrobiť na jar na ríbezle a uvidíte výsledky aj na svojich kríkoch.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!