Vianoce prichádzajú a zanedlho sa naším domovom bude šíriť nielen vôňa ihličia, škorice, vanilkových rožkov, ale aj kúzlo sviatkov spolu s jedinečnou atmosférou, na ktorú čakáme celý rok. Ak máte po krk komerčných ozdôb, prežite zimné sviatky romanticky.

Reklamy

Možno ste ako deti ešte zažili, ako ste u babičky s dedom zdobili stromček a miesto sklenených ozdôb ste uväzovali mašle, jabĺčka, orechy a plátky pomarančov.

Možno to tak robíte aj dnes, možno zatiaľ nie, ale určite túžite po tom nazdobiť si raz stromček tradične. Trebárs je tento rok ten pravý rok.

Vianočný stromček v handmade háve

Aj keď v obchodoch natrafíme na hromadu dekorácií hýriacich všetkými farbami, tak nie je od veci vyhlásiť trblietavej komercií stopku a nechať sa unášať prírodnými dekoráciami.

Pod ruku vám prídu menšie šišky, ktoré zadovážite textilnou mašľou, hviezdičky, alebo mini kométy z nasušenej pomarančovej alebo grepovej kôry, plody v škrupine (mandle, lieskové orechy, vlašské orechy, arašidy), ručne háčkované vločky, alebo perníčky, ktoré ste zdobili spoločne s deťmi.

Nič ale nepokazia ani slamené ozdoby. Tie sú totiž nadčasové až až. Pod stromček nezabudnite umiestniť klasický betlehem, či už z prútia, papiera alebo z dreva. Nádherne efektné stále zostávajú božské prskavky. Váš stromček bude tento rok dych berúci.

Vianočne vyzdobený vstup

Všade sa vynímajú nápisy v štýle Merry Christmas. Na to ale zabudnite, vy predsa kopete za slovenský tím. Preto zhlobte k sebe drevené dosky a bielou farbou na ne štetcom pripíšte Veselé Vianoce a nechajte ceduľku pred vchodom spolu s lampičkou, ktorú vytvoríte XXL zaváracieho pohára ozdobeného čipkou, špagátom, hviezdičkou, škoricou, alebo orechmi.

Ako nádherná a vidiekom voňajúce dekorácia poslúžia staré dobré sánky, alebo napríklad retro korčule. Aj keď sú dnes vianočné škriatkovia v obchodoch hitom, tak susedia závisťou zozelenejú. A dobre im tak! Nápady sa totiž cenia.

Sviatočný stôl ovplyvnený prírodou

Nemusíte prestierať na červenom obruse s hviezdičkami, skúste to pokojne na prestieraní z prútia. A všetko odievajte do béžovej a hnedej spolu s krémovým odtieňom. Efektne pôsobia brezové drevené podložky, na ktoré postavíte široké biele sviečky. Nutnosťou sú rozhodne aranžmány zo smrekových vetvičiek, kde sa snúbi krása imela spolu s tradične vianočné cezmínou. Ako nežné svietniky postačia nízke poháre, ktoré prestriekame farbou alebo sprejom imitujúcim umelý sneh.

Na vianočný stôl ďalej patrí aj adventný veniec, perníková chalúpka, alebo snáď miska s rozkrojeným jablkami, kde sa skvie hviezdička ako symbol šťastných zajtrajškov.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: Pinterest.com