Vianočný čas je už tu. Pre mnohých to býva veľmi tvorivé obdobie v roku, keď sa každý snaží vymyslieť alebo aj vyrobiť čo najkrajšie darčeky pre svojich blízkych, ozdobiť svoje príbytky či napiecť niečo nové.

Reklamy

Rozmýšľali ste už nad vianočnými ozdobami vyrobenými z drôtu? Dnes si nami pozrite, ako si veľmi jednoducho môžete vytvoriť malé vianočné ozdôbky vhodné ako menšie dekorácie kade tade po dome, alebo na vianočný stromček.

Ako základ pre takúto výrobu vám postačia polguľaté kliešte a kus drôtu. Postup práce nie je taký zložitý, ako sa môže zdať a hravo si s tým poradia aj deti. Pred začatím prác je dobré drôt intenzívne prešúchať handričkou. Očistí sa, narovná a zahreje. Zmenší sa tým jeho prirodzené pnutie, takže sa s ním bude vo všeobecnosti lepšie pracovať.

Pre zložitejšie tvary si môžete tvar ozdoby nakresliť na papier. Nakoľko sa takéto ozdoby robia prevažne z jedného kusu drôtu, je dobré si už na papier ceruzkou vyskúšať tvar nakresliť jedným ťahom. Ten si potom priložíme na drevenú doštičku a v miestach ohybu drôtu zahlobíme malé klinčeky. O tie budeme ozdôbky ohýbať.

Pozrite si postupy priložené vo videách a nechajte sa inšpirovať! Dajte si pozor – výroba môže byť prudko návyková ?

Ak sa vám video páči, prihláste sa odber kanála YouTube a sledujte najnovšie videá, ktoré pre vás pripravujeme.

[/fusion_text]

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: Foto/Pinterest.com, Video/youtube.com