Do kvetináča s mojim ZAMIOCULCASOM som nasypala hrsť semienok. Rastlina akoby ožila a začali rásť nové listy

Publikované: 9 augusta 2024Prečítané: 289Značky: , ,

Zdieľať článok na socialných sieťach

Táto odolná a krásna rastlina je obľúbeným doplnkom mnohých slovenských domácností. Pochádza z bujných tropických a subtropických oblastí Afriky.

Vďaka jeho pôvodu je zamioculcas odolný voči vysokým teplotám a suchu, čo je skvelé na udržanie jeho bezpečnosti v akomkoľvek podnebí! Má nízke nároky najmä na zálievku.

V skutočnosti lepšie reaguje na dočasný nedostatok vody ako prebytočnú vodu, takže si môžete byť istí, že vašej rastline sa bude dobre dariť, aj keď budete zalievať menej.

Vediete rušný životný štýl a nemáte veľa času na časté polievanie rastlín? Zamioculcasu to pravdepodobne nebude vadiť - z nejakého dôvodu sa nazýva železná rastlina!

Zamioculcas – aká pôda mu slúži najlepšie?

Aj keď to nie je nič ťažké, aj prostredie tejto rastliny musí spĺňať minimálne požiadavky, aby ste sa mohli tešili z ich rastu a dekoratívnych sýtozelených listov. Hlavnou otázkou pestovania je substrát.

Zamioculcas má rád úrodnú, humóznu a dobre priepustnú pôdu . Mal by byť mierne kyslý (pH 5,5-6,5). Dôležitá je aj drenážna vrstva na dne črepníka, ktorá pomáha rastline odvádzať prebytočnú vodu a chráni korene pred zahnívaním.

Nasypte do kvetináča. Zamioculcas znovu získava svoju vitalitu.

Sú chvíle, keď rastlina, o ktorú sa staráte, začína vyzerať horšie. Už dlho nenarástli žiadne nové listy?

Zaostáva rast a máte dojem, že zamiokulkas nie je v top forme? Možno potrebuje jedlo. Za týmto účelom vhoďte do kvetináča hrsť slnečnicových semienok a opatrne ich vmiešajte do vrchnej vrstvy pôdy.

Ďalšou možnosťou prirodzeného hnojenia zamiokulkasu je pomletie celých semien v mixéri a zmiešanie výsledného prášku s pôdou. V oboch prípadoch sú cenné živiny postupne prijímané rastlinou, takže zamiokulkas rastie rýchlejšie a listy získajú sýtejšiu farbu.

Posilňujú sa korene, ktoré tvoria základ všetkých črepníkových rastlín.

Umiestnite ho na toto miesto a mierne zalejte

Hoci výroba domáceho hnojiva pre zamiokulkasy nie je zložitá, nezabúdajme na úplné základy pestovania statnej rastliny. Stanovisko zamiokulkasu by nemalo byť slnečné. V takýchto podmienkach môžu listy spáliť. Tento exemplár najlepšie rastie v rozptýlenom svetle.

Pri výbere miesta sa uistite, že zamiokulkas nie je vystavený prievanu. Zalievajte striedmo, až keď je pôda v črepníku viditeľne suchá. Štruktúra stoniek a podzemkov umožňuje rastline uchovávať životodarné tekutiny.

Ak budete dodržiavať tieto základné pravidlá, zamiokulkas vám to vráti bujným rastom a vytvorí chrbticu vašej domácej džungle.

Zdieľať článok na socialných sieťach

Novinky na váš e-mail

Žiadny geniálny nápad vám už neujde!