Celá pravda o vysievaní zeleného hnojenia v skleníku na jeseň. Toto sú dôvody, prečo by to mal spraviť každy
Zdieľať článok na socialných sieťach
Dnes si povieme, či má takéto siatie nejaký úžitok, ktoré plodiny na zelené hnojenie je najlepšie zvoliť pre skleník, ako a kedy na jeseň je najlepšie zasiať.
Ak hovoríme o výhodách zeleného hnojenia pre skleník, potom nepochybne existujú a výhody výsadby takýchto rastlín v skleníku sú oveľa väčšie ako nevýhody.
Zelené hnojenie vysievam vo svojom skleníku v druhej polovici septembra alebo začiatkom októbra, podľa toho, ako dlho letné teplo dovolí paradajkám a uhorkám rásť.
Hneď ako odstránim zvyšky rastlín zo skleníka, dám ho do poriadku, urobím potrebné ošetrenia proti chorobám, aplikujem hnojivá, až potom zasejem zelené hnojenie.
Je dôležité vedieť, ktoré zelené hnojenie je ideálne do skleníka. Za dlhé roky záhradkárčenia som sa rozhodol, že najlepšou voľbou bude zmes horčice a raže.
Ide o to, že tieto 2 rastliny prenikajú svojimi koreňmi veľmi hlboko do zeme, pričom uvoľňujú a liečia pôdu v dôsledku uvoľňovania fytoncídov.
Semená vysievam veľmi husto, aby sa vytvoril hustý zelený koberec rastlín. Po zasiatí semienok ich nezabudnite prehrabať hrabľami do zeme a pôdu poliať zálievkou.
Asi o mesiac, keď zelené hnojenie dosiahne výšku 20-30 cm, vezmem motyku a jednoducho rastliny zapracujem do zeme. Tým sa pôda nasýti dusíkom a inými živinami, pretože vrcholy a korene sa v pôde začnú rozkladať.
Zdieľať článok na socialných sieťach
Prečítajte si tiež
Novinky na váš e-mail
Žiadny geniálny nápad vám už neujde!