Aby boli čierne ríbezle veľké ako mince, zbierajte počas augusta melónové šupky. Kríčky sa vám odvďačia!
Zdieľať článok na socialných sieťach
Nie je žiadnym tajomstvom, že kríky ríbezlí majú veľmi radi organickú hmotu – či už je to hnoj alebo kompost, vďaka všetkým týmto prírodným hnojivám je krík silný a bobule veľké a sladké.
Skúsení záhradkári preto umiestňujú pod krík organický odpad, napríklad šupky zo zemiakov. Ale dnes sa chcem podeliť o cenné informácie, alebo skôr šikovný spôsob, ako zvýšiť úrodu ríbezlí v budúcom roku o 2-3 krát, pričom bobule budú určite veľké a sladké.
Túto metódu som objavil u susedov mojej starej mamy. Tam na juhu mali miestni obyvatelia celé hory melónov a kôry z melónu priamo pri koreňoch ríbezlí!
Majú veľa melónov a tekvice, nechcú nimi plytvať, a tak dávajú pod kríky čistú organickú hmotu! Takýto "odpad", ako sa ukázalo, je veľmi výživným hnojivom.
Keď dôjde k rozkladu, všetky humínové úrodné látky nevyhnutne prúdia priamo ku koreňom kríkov ríbezlí.
Kôra melónu obsahuje veľké množstvo fosforu a draslíka, vďaka ktorým sú rastliny silné s dobrým výnosom bobúľ. Kôrky obsahujú v malom množstve aj horčík, sodík a ďalšie stopové prvky.
Tieto živiny sa stanú dostupnými pre korene po procese rozkladu, ku ktorému dochádza pomerne rýchlo. Výsledný humus z melónových šupiek je maximálne výživný.
Je veľmi dobré to po rozložení kôry pod kríky celé posypať zeminou alebo kompostom, vzhľad tak bude estetickejší a proces rozkladu sa výrazne urýchli.
Zdieľať článok na socialných sieťach
Prečítajte si tiež
Novinky na váš e-mail
Žiadny geniálny nápad vám už neujde!