Domov, sladký domov! Každý z nás z času na čas čelí rovnakej otázke – ako dodať nášmu životnému priestoru čerstvé dekoratívne prvky pri zachovaní nízkeho rozpočtu?!

Reklamy

Najnovšie trendy v bytovej výzdobe môžu ponúknuť niekoľko užitočných odpovedí na túto otázku. Skvelou správou je, že nemusíte byť milionárom s diplomom v odbore interiérový dizajn, aby izby vo vašom dome vyzerali jedinečne a žiarivo! 

Ponúkame vám výber z nápadov na výzdobu interiéru, ktoré dodajú do vášho bývania niečo zvláštne! Inšpirujte sa!

Oprášte starý bicykel

Skvelý nápad na štýlovú výzdobu, ktorá bude fungovať ako v izbách tínedžrov, tak aj takmer v každej miestnosti v dome, ak sú jeho obyvatelia mladí (alebo sa cítia mladí) a majú radi rýchlosť a aktívny odpočinok.

Bicykel sa dá skvelo zakomponovať aj do záhrady. Množstvo inšpirácie nájdete v tomto článku.

Preneste les ku vám domov

Za posledné desaťročie sa príroda stala jednou z ústredných tém v interiérovom dizajne. Nenechajte sa odradiť jednoduchosťou tohto štýlu. Ak sú použité ako dekoratívne predmety, maľované vetvy a segmenty kmeňa stromu môžu byť krásne aj funkčné. Len pomyslite na tie možnosti!

Aby sme vymenovali aspoň niektoré, z takýchto darov prírody sa dá vytvoriť jedinečné vešiaky na kabáty, priečky do izieb, police a zásteny. Je to skvelá voľba na zdobenie vášho bytu alebo domu.

Dajte život nadbytočnému sklu

Každá domácnosť má tendenciu hromadiť prebytočné sklo. Skoro sa zdá, akoby sa tie nepoužité dózy rôznych tvarov a veľkostí množili samy od seba a hromadili sa na našich policiach. No, teraz môžete dať týmto cinkajúcim nádobam šancu stať sa plnohodnotnými prvkami vášho domáceho dekorovania!

Použite svoju fantáziu na premenu skromných sklenených nádob na vázy, tienidlá na lampy, kvetináče, nástenné dekorácie a množstvo ďalších štýlových interiérových predmetov.

Štafle do neba

Aj starý drevený rebrík sa môže stať odrazovým mostíkom interiéru vášho domu. Dodajte rebríku reprezentatívnejší vzhľad zakrytím novým náterom farby a laku a – voilà! – zdanlivo nadbytočný objekt je pripravený slúžiť vám v novej funkcii! 

Môže sa z neho stať vešiak na kabáty, držiak na uteráky, polica na knihy, stojan na drobnosti alebo dokonca stolička. Vyzdobiť sa dá tiež na vianočnú tématiku.

Urobte svoj starý kufor ešte raz užitočný

Jednoduchý kufor sa môže ukázať ako úplne neoceniteľný pre dokončenie interiérových návrhov rôznych typov, od art deco po škandinávsky minimalizmus. Vyčistené a opravené staré kufre sa dajú premeniť na konferenčné stolíky, stojany na časopisy, úžitkové boxy alebo tufy. 

Kufre sú ako stvorené na umelecké experimentovanie – môžete ich vymaľovať rôznymi farbami, obaliť vrstvami dekoračného papiera alebo nechať pôsobiť staršie alebo novšie, ako v skutočnosti sú. Použite svoju predstavivosť; určite prídete s niekoľkými krásnymi, funkčnými a vysoko kreatívnymi výsledkami.  

Voskové pastelky a rozbitý kvetináč

K týmto dvom nápadom snáď ani nieje čo dodať. Pozrite si aj ďalšie skvelé nápady, ktoré dokážete vyčarovať do obyčajného kvetináča

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!