Postriekajte paradajky po výsadbe v záhrade ale až po zamrznutých. Za pár dní svoje rastliny nespoznáte!

Publikované: 10 mája 2024Prečítané: 19909Značky: , , , ,

Zdieľať článok na socialných sieťach

Veľmi často na jar majú záhradkári problémy, keď náhle príde neplánované chladné počasie, ale paradajky sú už zasadené a v skleníku alebo v záhone nie je úplne najpríjemnejšie.

Rastliny okamžite prestanú rásť, zožltnú, zblednú a niekedy získajú až fialový odtieň. V tejto situácii som sa ocitol už veľa krát a čo poviem, našiel som sa v tom aj tento rok.

Za oknom je chladno a úbohé paradajky sotva žijú. Mám však v tejto veci skúsenosti a teraz vám poviem, ako postrekovať rastliny v chlade alebo bezprostredne po ňom, aby rastliny nezomreli, zosilneli a rýchlo rástli s príchodom tepla.

Postrek v tomto období je pozitívny v tom, že rastliny dokážu cez listy absorbovať život zachraňujúci elixír, pričom prísun živín cez korene sa pre chlad prakticky neuskutočňuje. Ako ho pripraviť?

Prvou zložkou je kyselina jantárová. Je vedecky dokázané, že táto látka je regulátorom rastu rastlín a stresovým adaptogénom: zvyšuje odolnosť voči nepriaznivým vplyvom prostredia, urýchľuje kvitnutie a zvyšuje produktivitu.

A pri spracovaní mladých paradajok v chladnom období alebo po výsadbe získame maximálny výsledok. Na 10 litrov vody budete potrebovať 5 gramov látky.

Druhou zložkou elixíru je tabletové hnojivo pre paradajky. Vždy odporúčam tento doping, pretože naozaj funguje a efekt  je viditeľný voľným                                           okom.J

A nie je to ani drahé, predáva sa v každom záhradnom obchode. Je to prípravok s biologicky aktívnymi látkami, ktorý zvyšuje odolnosť rastlín v chlade, horúčave, suchu a tiež podporuje tvorbu koreňov, rast, kvitnutie a plodenie rastlinných plodín.

Ak paradajky zamrzli v raste po transplantácii alebo prechladnutí, potom nie je nič lepšie ako zirkón.

Budete potrebovať 1 štandardnú tabletu s objemom 1 mililiter, ktorú pridáme do 10 litrov vody so zriedenou kyselinou jantárovou.

Zmiešajte, nalejte do rozprašovacej fľaše a striekajte rastliny list po liste. Jedno takéto ošetrenie môže zachrániť život rastlín počas chladnej jari.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdieľať článok na socialných sieťach

Novinky na váš e-mail

Žiadny geniálny nápad vám už neujde!