Uhorky odoberajú živiny z pôdy, ktorá sa rýchlo vyčerpáva. Preto potrebujú prísun pravidelnej energie.

Reklamy

Ak ostanú uhorky čo i len krátko neuspokojené, listy rýchlo žltnú a plody vädnú alebo opadávajú. V najlepšom prípade záhradníci dostanú zo svojich rastlín len malý zlomok potenciálnej úrody.

Čo uhorky potrebujú pre normálny rast a plodenie?

Táto kultúra patrí medzi veľkých milovníkov draslíka, pomer dusíka, fosforu a draslíka v uhorkách je 34:13:53.

Uhorky tvoria veľkú zelenú hmotu, rýchlo rastú počas celého vegetačného obdobia, jeden zelený list slúži viacerým plodom. Preto je potrebné hnojenie dusíkom v oveľa menšom množstve, a to aj v období plodenia. Bez draslíka však kríky začínajú chorľavieť, a množstvo nových plodov klesá.

Nedostatok oboch prvkov v počiatočnej fáze sa prejavuje zmenou farby listov:

Dusík. Mladé listy úplne zožltnú, staré – od špičiek po stonku.
Draslík. Obrys listov sa stáva slamovo sfarbeným, po ktorom začína sušenie. Tento príznak sa nazýva marginálna popálenina.

Čo pridať do vody na zalievanie uhoriek

Existuje veľa možností výživy uhoriek . Ak výhonok vyrastie, listy nezožltnú a zároveň bohato a dlho plodí, tak je všetko v poriadku.

Ale keď listy rýchlo žltnú a schnú, plody sa ohýbajú, žltnú, schnú, hnijú alebo opadávajú, musíte konať, aby ste predĺžili rodenie a ušetrili veľa úrody.

Striedavé organické a minerálne hnojenie najviac prospieva k uspokojeniu potrieb uhoriek, ktoré sa už na kríku zreteľne prejavili. Najprv dávku bylinného infúzneho roztoku s vodou 1:5. Alebo maštaľný hnoj (1:12), prípadne slepačí trus (1:25).

Po asi 5-7 dňoch príde na rad dávka infúzie popola.

Nasypte pohár dreveného popola do vedra, pridajte rovnaké množstvo 9% octu. Keď syčanie prestane, dolejte asi 10 litrov vody. Polievame zhruba od 200 ml do 500 ml pod koreň.

Namiesto popola možno použiť síran draselný. 1 polievkovú lyžicu síranu draselného, ​​rozpustite v malom množstve vody a potom nalejte do 10-litrovej krhly s vodou.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!