Ak chcete zbierať uhorky na vedrá, pripravte im v júni výluh z tejto zabudnutej rastliny
Zdieľať článok na socialných sieťach
Nemôžete sa dočkať, až budete zbierať perfektné uhorky z vlastnej záhrady? Ak neviete, čím je teraz v júni hnojiť, stavte na túto rastlinu!
Ak by ste radi zberali zdravé a krásne uhorky, doprajte im v júni tú správnu vzpruhu. Je ním potaš, zázračný elixír pre bujný rast a bohatú plodnosť.
Prezradím vám, o čo sa vlastne jedná a tiež, ako ho správne používať, aby ste si zaistili úrodu uhoriek hodnú kráľa.
Potaš alebo salajka
Ide vlastne o soľ kyseliny draselnej, teda skvelý zdroj toľko potrebného draslíka. Je jednou z najdôležitejších živín, ktorú rastliny pre svoj správny rast potrebujú.
Zaobstarať si ho môžete vo forme bieleho prášku, a to nielen v pestovateľských kamenných obchodoch, ale aj prostredníctvom internetu.
Prečo uhorky draslík potrebujú
Draslík sa významne podieľa nielen na úspešnom raste rastliny, ale aj na tvorbe kvetov a kvalitných plodov. Rastliny uhoriek sú vďaka tomu aj značne odolnejšie voči rôznym nežiaducim škodcom a chorobám.
Vďaka nemu tiež prežívajú prípadné stresy ako je náhla zmena prostredia, veľké sucho a chlad. Pokiaľ pestujete uhorky v ľahkých a piesočnatých pôdach, ktoré sú ľahko priepustné, neváhajte potaš použiť.
Príznaky nedostatku draslíka
Pokiaľ vaše uhorky nemajú dostatok draslíka, prejavuje sa to najčastejšie na listoch. Mávajú na sebe hnedé akoby spálené fľaky a krútia sa im špičky.
Ako potaš použiť
Pretože sú uhorky schopné prijímať draslík vo fáze aktívneho rastu, nemá cenu ho používať po odplodení. Jeho čas je práve teraz v júni, a to až do konca leta. Pred jeho aplikáciou by mala byť pôda vlhká, potaš tak bude rastlina lepšie absorbovať.
Draslík je aj v kostihoji
Uhorkám podobným spôsobom prospeje aj domáce hnojivo z kostihoja. Ide totiž o bylinu s vysokým obsahom draslíka.
Nájdete ju nielen vo voľnej prírode, ale veľmi ľahko ju môžete pestovať aj v záhrade. Namočte kostihojové listy na niekoľko týždňov do väčšej nádoby s vodou, potom sceďte a hnojivo pravidelne používajte vo forme zálievky.
Zdieľať článok na socialných sieťach
Prečítajte si tiež
Novinky na váš e-mail
Žiadny geniálny nápad vám už neujde!