Prečo PRAČKA potrebuje tri priehradky na prací prostriedok? TOTO väčšina ľudí nevie a pritom je to celkom dôležité
Zdieľať článok na socialných sieťach
Zásuvku na nalievanie pracích prostriedkov na pračke pozná snáď každý, no nie každý vie, prečo je rozdelená na tri priehradky.
Krajné priehradky môžu byť označené rímskymi číslicami alebo niekedy písmenami A a B a v strede je priehradka C.
Vo výnimočných prípadoch sa stane, že priehradka C je namiesto v strede umiestnená na pravej strane zásobníka.
Na čo slúžia jednotlivé priehradky?
Priehradka s rímskou číslicou 1 alebo písmenom A je určená na predpieranie. Pri predpieraní sa bielizeň vyperie vo vode s použitím prášku, následne sa voda vypustí a prebehne hlavné pranie.
Niektoré práčky majú možnosť namáčania a potom sa prací prostriedok odoberá aj z komory A. Tieto programy sa používajú na pranie veľmi znečistenej bielizne.
Priehradka B je určená pre hlavný prací prostriedok. Z tejto priehradky si práčka berie prášok počas všetkých ostatných programov okrem predpierania a namáčania.
Aviváž sa naleje do priehradky C a práčka si z nej vezme prací prostriedok na posledné plákanie.
V tomto systéme nie je nič zložité, rozdelenie na priehradky umožňuje práčke odoberať prací prostriedok podľa pracieho programu a prostriedky sa navzájom nemiešajú.
Dotazník
Ukazuje sa, že nie každý o tom vie. Výrobcovia práčok uskutočnili prieskum o používaní vhodných priehradiek pre vhodné pracie prostriedky a programy a výsledky boli prekvapivé.
Až 27 % používateľov práčok nevedelo, na čo slúži priehradka na aviváž! A až 18 % nerozlišovalo medzi priehradkami A a B a používalo B na hlavné pranie.
Výrobcovia to dokázali predvídať a vo väčšine modelov práčok si práčka počas hlavného prania vezme prací prostriedok z oboch priehradok.
Rozdiely v režimoch prania
Existuje veľa režimov prania. Výrobcovia ich často vytvárajú, aby vytvorili ilúziu mnohých rôznych funkcií, ktoré zariadenie vykonáva.
Existuje však len niekoľko funkcií, ktoré sa od seba skutočne líšia. A rozdiely sú:
• teplota ohrevu vody (zvyčajne od 30 do 90 stupňov)
V závislosti od typu látky môžeme túto informáciu vyčítať z etikety oblečenia.
• počet otáčok bubna
Vysoké otáčky sa používajú napríklad na odstreďovanie a sušenie v práčke. V základe je maximálna rýchlosť v stroji 1000 ot./min. Stredná na štandardné pranie. Rotácia bubna pri praní jemných tkanín by mala byť najpomalšia.
• dĺžka doby prania (v závislosti od miery zašpinenia – ak máme veľmi zašpinené oblečenie, je dobré ho predprať a špinavú vodu vypustiť a až potom nabrať čistú vodu, s ktorou si práčka poradí so zvyšnými nečistotami pri vyššej teplote)
• počet cyklov plákania (v závislosti od množstva náplne).
Vedeli ste, na čo slúžia jednotlivé komory?
Pozrite si tiež:
Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!
Povedzte o nás Vašim priateľom
Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!
Zdieľať článok na socialných sieťach
Prečítajte si tiež
Novinky na váš e-mail
Žiadny geniálny nápad vám už neujde!