Chcete dotvoriť vašu záhradu? Chcete si vytvoriť, alebo zariadiť terasu na záhrade bez toho, aby ste museli miešať betón, kopať základy, navážať tony materiálu a predovšetkým zabiť množstvo času? Už ste niekedy premýšľali o tom, ako využiť palety?

Reklamy

Táto mladá žena sa rozhodla použiť staré palety, ktoré boli určené pre zberný dvor odpadkov, a výsledok je úžasný! Jednoduchá a rýchla inštalácia. Tieto palety sa stanú základnými dekoratívnymi prvkami vašej záhrady.

Majú ďalšiu výhodu v tom, že ponúkajú najpohodlnejší a estetický priestor, možnosť ich odstránenia a opätovnej inštalácie ako si práve zmyslíte alebo do iného rohu vašej záhrady. Okrem toho vám nič nebráni zmeniť dizajn s každou prerábkou. Skrátka také veľké záhradné puzzle. Preto je vašou jedinou hranicou vaša kreativita, ktorá zapôsobí na vašich hostí v horúcom letnom popoludní pri dobrej limonáde.

V posledných rokoch urobili drevené palety veľký boom v našich záhrad a dokonca aj na našich balkónoch. Vytvorili štýlovú dekoráciu a kvalitné vybavenie bez toho, aby museli minúť svoje úspory, ako to často v prípade, keď sa rozhodneme kúpiť záhradný nábytok alebo postaviť terasu.

Palety sú surovina, ktorá na prvý pohľad naozaj nie je estetická, ale môžete ich namaľovať a vylepšovať. Môžete si z nich urobiť rozoberateľnú terasu, vytvoriť pohodlné pohovky, konferenčný stolík alebo dokonca tienidlo, aby ste sa vyhli zvedavým očiam vašich susedov, keď sa rozhodnete relaxovať vonku.

Na výrobu paletovej terasy  sa odporúča použiť skladovacie palety, ktoré sú určené do exteriéru. V nepriaznivom počasí budú oveľa silnejšie a odolnejšie. Na výrobu podlahy budete potrebovať asi dvadsať paliet na terasu s plochou približne 15 m2. Môžete ich pripevniť na podklad alebo jednoducho položiť na geotextíliu, ak ich chcete neskôr premiestniť či odstrániť.

 

Palety stačí obrúsiť, namaľovať a poukladať do vami požadovaného tvaru. Potom už len doniesť na palety niekoľko vankúšov, aby sa vám nesedelo nepohodlne, a ďalšie dekoratívne predmety, pokiaľ možno farebné, aby ste vytvorili kontrast s farbou svojich paliet. Keď je všetko pripravené, užite si to so svojou rodinou alebo priateľmi pri poháriku alebo dobrých raňajkách.

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!