Mnohí z nás pestujú na záhrade zeleninu, ale niekedy to nejde úplne podľa predstáv. Domáce hnojivo je skvelý nápad, ako rastliny vyživiť a urýchliť ich rast. Ako ho pripraviť?

Pokiaľ chceme vyživovať našu zeleninu, nemusíme používať chemické záhradnícke prípravky. Oveľa lepší nápad je pripraviť si hnojivo sami.

Je organické, prírodné a oveľa lacnejšie. Namiesto míňania peňazí sa oplatí ísť na prechádzku a nazbierať zopár šišiek.

Ako vyrobiť hnojivo z borovicových šišiek?

Hnojivo z borovicových šišiek obsahuje mnoho cenných živín, ako je zinok, draslík a fosfor, a tiež alkaloidy. Tieto živiny nielen zlepšia rast rastlín, ale tiež ich urobia odolnejšími voči chorobám.

Okrem toho zlepší kvitnutie a plodnosť. Príprava domáceho hnojiva je veľmi jednoduchá.

Na prípravu hnojiva stačí naplniť 5 litrový pohár šiškami a potom ich zaliať vodou.

Šišky vložte do hrnca a varte asi 20 minút. Po vychladnutí preceďte vodu späť do pohára. Pripravený základ skladujte na tmavom a chladnom mieste.

Keď chceme zeleninu zalievať, nezabudnite zriediť 50 ml odvaru zo šišiek litrom vody. Hnojivo môže byť aplikované raz za dva týždne.

Aký je najlepší spôsob mulčovania pôdy? Nekupujte kôru zo stromov

Šišky sa hodia aj na mulčovanie pôdy. Skúsení záhradkári vedia, že zakrytie pôdy je veľmi dôležité pre udržanie správnej teploty a vlhkosti pôdy.

Ako mulčovať šiškami? Stačí ich rozsypať po záhonoch. Jedľové šišky sa rozkladajú najdlhšie a smrekovcové šišky sa rozkladajú najrýchlejšie.

Pozrite si tiež:

°°°

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!