Bolesť kĺbov alebo ischias nám často sťažuje hľadanie pohodlnej polohy na spanie. To negatívne ovplyvňuje kvalitu nášho spánku. Našťastie existuje efektívne riešenie. 

Reklamy

Prináša nielen úľavu, ale aj kvalitnejší spánok. Prezradíme vám, prečo vám vankúš medzi kolenami môže priniesť úľavu a zlepšiť kvalitu spánku.

Ortopédi odporúčajú počas spánku umiestniť medzi kolená vankúš. To slúži na zlepšenie kvality spánku bez bolesti a nočného budenia. Niektorí ľudia inštinktívne zaujmú túto polohu a zamotajú si prikrývku medzi nohy. Tu je niekoľko tipov, ktoré by ste mali dodržiavať, aby ste si zaistili dobrý spánok.

Prečo sa oplatí spať s vankúšom medzi kolenami?

Počas spánku telo plní dôležité úlohy pre zdravie. Reguluje hormonálnu rovnováhu, kontroluje teplotu a aktualizuje kognitívne procesy. Preto je zotavenie nevyhnutné na dosiahnutie všetkých týchto cieľov. Keď však spíme málo alebo zle, blokujeme všetky tieto procesy a náš zdravotný stav sa zhoršuje.

Medzi najčastejšie polohy spánku mnohí odborníci na spánok odporúčajú túto polohu. Navrhujú tiež, aby ste zaujali pozíciu na ľavej strane . To platí najmä pre ľudí, ktorí trpia refluxom kyseliny.

Tým, že budete spať na boku, vás pálenie záhy v noci nebude toľko trápiť. To isté platí pre ľudí trpiacich problémami s chrbticou . Pociťovanie bolesti kĺbov, nadmerného svalového napätia a ischias.

Tu však nastáva problém. Pretože táto pozícia má vážnu nevýhodu. Chrbtica si neudržiava svoje prirodzené zarovnanie, čo môže bolesť v noci zhoršiť. Aby ste sa vyhli rušeniu spánku, odborníci odporúčajú umiestniť si medzi nohy vankúš.

V ideálnom prípade by mal byť dostatočne pevný, aby poskytoval primeranú oporu a zabránil rotácii dolnej časti chrbta.

V predaji sú špeciálne ortopedické vankúše určené na uloženie medzi kolená počas spánku.

Môžete použiť aj vankúše určené pre tehotné ženy. Nakoniec môžete obyčajný vankúš obliecť o niečo menšou obliečkou na vankúš, ktorá ho spevní.

Rovnaké pravidlo platí pre hlavu a krk . Väčšinou ich umiestňujeme príliš vysoko na vankúš. Zároveň potrebujú dokonalú oporu, ktorá udrží rovný tvar chrbtice .

Ako polohovať vankúš, keď vás trápia bolesti chrbta alebo ischias.

Aký je vzťah medzi vankúšom vloženým medzi kolenami a ischiasom? Ischias a bolesť chrbta sú priamymi účinkami nedostatku spánku. Kvôli bolestiam nemôžeme v noci spať a pre nedostatok spánku sa bolesti stupňujú.

Niektoré polohy môžu vyvíjať tlak na podráždený nerv a spôsobiť príznaky bolesti chrbta. Správnym polohovaním si môžete zabezpečiť dobrý spánok tým, že zaujmete polohy, ktoré nespôsobujú bolesť.

Ak vás trápi ischias, vyberte si v prvom rade tú stranu, kde pociťujete najmenej bolesti. Umiestnite si medzi kolená vankúš, ktorý uvoľní tlak na poškodený nerv a zabráni rotácii panvy. Okrem toho si môžete podoprieť chrbticu nad bokmi, medzi pásom a matracom.

Vankúš medzi kolenami obnovuje prirodzenú polohu chrbtice počas spánku.

Pôsobí ako stabilizátor. Pomáha udržiavať rovný chrbát a rovnomernejšie rozdeľuje tlak na jednotlivé časti chrbtice. Vďaka tomu je možné znížiť svalové napätie a zmierniť bolesti v oblasti chrbta.

Navyše tým, že zachováva priestor medzi kolenami , priaznivo pôsobí na kĺby a väzy .

Naučte sa spať s vankúšom medzi kolenami. Predídete tak tomu, aby vám horná časť nohy spadla na matrac a spôsobila vytočenie a naklonenie panvy dopredu. Minimalizuje tiež tlakové body na chrbte, bokoch a krku.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!