Je vám ľúto, že nemáte vlastnú záhradku? Už nemusí! Aj na malom balkóne sa dajú pestovať kvety a zelenina. A to s minimom nákladov. Pozrite si ako.

Reklamy

Z použitých paliet si môžete vyrobiť dokonalé záhradky, ktoré potrebujú len minimálny priestor. Inšpirujte sa v našej veľkej fotogalérii. Ak hľadáte inšpiráciu pre svoj balkón, lodžiu či terasu, ste na správnom mieste.

A nemusí ísť len o pár kvetináčikov s muškátmi. Aj na tak malom priestore sa totiž dá záhradníčiť. Stačí len zohnať jednu či dve staré drevené europalety, vziať do ruky šmirgľový papier, kliešte, kus netkanej textílie, sponkovačku alebo kladivo a pár klincov a už za hodinu môže byť vertikálna záhrada pripravená na vysádzanie.

Potom už je len na vás, či zvolíte okrasnú, alebo úžitkovú variantu. Prípadne môžete mať napríklad na každej strane jednu. Týmto spôsobom sa dajú pestovať napríklad bylinky, jahody, šalát, ale aj skalničky a okrasné kvety.

Ak nie ste práve domáci kutil alebo máte len malú predstavivosť, pozrite sa do našej galérie, kde nájdete viac ako päťdesiat fotografií tých najnápaditejších paletových záhradiek z celého sveta. Záleží len na vás, či drevo necháte v pôvodnej prírodnej podobe, alebo paletu pretrite nejakou veselou farbičkou či moridlom. Možností máte celý rad. Tak neváhajte, v okolí sa poobzerajte po nevyužitej europalete a cez víkend sa do toho pustite.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: Pinterest.com