Nie vždy potrebujete drahé, špecializované prípravky na oživenie a posilnenie našich izbových rastlín. Rovnako je to aj v prípade tejto obľúbenej izbovej rastliny

Reklamy

Často sú takéto domáce prírodné doplnky oveľa účinnejšie, ale aj lacnejšie.

Hnojivo, ktorého jednou zo zložiek je mletá škorica , pomôže stimulovať aktívny rast nových výhonkov a listov zamiokulkasu .

Stačí rozriediť 1 lyžičku škorice v pohári horúcej vody. Výhodou použitia škorice pre rastliny je, že obsahuje obrovské množstvo vitamínov a minerálov, vrátane vitamínu A, vitamínov skupiny B, vitamínu C, vitamínu E, draslíka, fosforu a rôznych aminokyselín.

Všetky tieto látky sú potrebné pre aktívny rast a vývoj rastlín.

Nechajte škoricu lúhovať 3-4 hodiny. Zrieďte na objem 1 literPre najlepší účinok sa odporúča použiť takéto hnojenie ku koreňu raz týždenne alebo raz za 2 týždne.

Na prípravu ďalšieho prírodného doplnku, ktorý pomôže zvýšiť množstvo zelenej hmoty, budete potrebovať glukózu v ampulkách. Rozpustite 1 ampulku (10 ml) 40% roztoku glukózy v 1 litri vody.

Použitie glukózy pozitívne ovplyvní procesy tvorby zelenej hmoty: listy budú veľké a husté.

1 lyžička humátu draselného ešte viac zefektívni toto hnojivo. Zlepší proces absorpcie glukózy a poskytne rastlinám draslík v požadovanom množstve.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!