Začnite ich zbierať hneď teraz. V záhrade budú UŽITOČNEJŠIE viac, ako kedykoľvek predtým

Publikované: 2 februára 2024Prečítané: 532Značky: , , , ,

Zdieľať článok na socialných sieťach

Vajcia sú jedinou potravinou, ktorá obsahuje všetky esenciálne aminokyseliny. Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie by sme mali zjesť aspoň 10 vajec týždenne.

Mnohí z nás ich konzumujú oveľa viac. Navyše obaly z nich sa oplatí odkladať. Budú vám užitočnejšie viac ako kedykoľvek predtým.

Vajcia sú jedným z najcennejších potravinových produktov. Svetová zdravotnícka organizácia uznala vaječný bielok za kompletný referenčný proteín, pretože obsahuje deväť cenných aminokyselín, ktoré hrajú veľmi dôležitú úlohu v ľudskom tele.

Dospelý človek by mal zjesť aspoň 10 vajec týždenne. Väčšina z nás ich konzumuje oveľa viac. Používame ich na prípravu omeliet, palaciniek, koláčov, miešaných vajec a pri vyprážaní.

Ak patríte medzi týchto ľudí a neviete, čo s prebytočnými obalmi, nevyhadzujte ich. Môžete ich použiť niekoľkými rôznymi spôsobmi.

Máte doma obaly z vajec? Nevyhadzujte ich

Krabice na vajíčka sú obaly, v ktorých sa vajcia predávajú. Väčšina z nich je vyrobená z ekologického kartónu alebo tenkého polystyrénu. Niektorí ľudia ich zbierajú a dávajú ich miestnemu predajcovi vajec, zatiaľ čo iní ich hádžu do koša.

Patríte do tej druhej skupiny? Nezbavujte sa ich. Môžete ich použiť niekoľkými rôznymi spôsobmi.

Posielate pravidelne balíky? Na vymedzenie priestoru v krabici použite tieto obalyNakrájajte ich na menšie kúsky a vyplňte nimi prázdne miesta v krabici. Úspešne nahradia staré noviny.

Na prípravu najjednoduchšieho kŕmitka pre vtáky sa dá použiť kartón od vajec. Stačí naplniť obal krmivom pre vtáky a umiestniť ho za okno. Pomôžete tak zvieratkám prežiť toto mimoriadne ťažké obdobie roka.

Ak bývate v rodinnom dome a na vašom pozemku je strom, zaveste naplnený obal od vajec na jeden z konárov.

Ste vášnivý záhradkár? Urobte si jednoduché semenisko

Patríte medzi šťastných, ktorí majú svoju záhradku? Obaly od vajec nahradia vaše výsevné lôžko. Môžete do nich zasadiť bylinky, klíčky alebo zeleninu ako zeler, paradajky, baklažány a papriky. V máji, po zamrznutých, môžu byť sadenice umiestnené v záhrade.

Ako vidíte, tento nenápadný predmet sa dá využiť na mnoho vecí.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdieľať článok na socialných sieťach

Novinky na váš e-mail

Žiadny geniálny nápad vám už neujde!