Vitajte na stránke ŠIKOVNÍK ! Dnes máme 16 júna, 2024 a máme pre vás veľa noviniek

Zacnelo sa vám na záhrade priestoru pre každodenný oddych a regeneráciu? Prípravte si pre vás nádherné zákutie s lavičkou

Lavička v záhrade nemusí slúžiť len ako obyčajné miesto na posedenie. Stačí ju správne umiestniť a stane sa doplnkom nielen praktickým, ale aj krásnym…

Pred domom

Už pri starých chalupách vždy stála vedľa vchodových dverí lavička či lavica. Oceníte ich tu aj v súčasnosti. Hľadáte kľúče v taške? Pozeráte, či ste si vzali so sebou mobil? Čakáte pred odchodom z domu na partnera, ktorý stále nie je prichystaný a vy už máte dávno oblečený kabát? Nie je nič príjemnejšie ako si tašku položiť na lavicu alebo si sem sadnúť a skrátiť si čakanie v pohodlí.

Na terase

Pokiaľ máte na záhrade altánok, terasu alebo inú spevnenú plochu, určite sem lavičku postavte. Je dobré, aby ste si odtiaľ užívali výhľad napríklad na krásny záhon, jazierko alebo napríklad do okolitej krajiny. Lavičky aj jednoduché lavice určite oceníte pri ohnisku či krbe, zmestí sa na ne viac ľudí než na jednotlivé kresielka či stoličky.

Ako umelecké dielo

Lavička v záhrade poslúži aj ako dekorácia alebo dokonca malé umelecké dielo. Záleží len na vás, či zvolíte kľudne aj obyčajnú lavicu, na ktorú naaranžujete sochy z dreva či keramiky, pokojne môže ísť o vaše umelecké pokusy, alebo pekné kamienky. Doplniť ich môžete samozrejme kvetinami.

[the_ad id=“1915″]

Alebo si umeleckú lavičku skúste vyrobiť sami, napríklad ju zložte z kameňov, polien, paliet a iných materiálov. Pohodlie tu nie je dôležité, oveľa viac sa cení originalita a nápad.

Hojdanie neomrzí

Hojdacie lavičky, ktoré sú k dostatiu v mnohých veľkostiach a prevedeniach, ocenia ako deti, tak dospelí. Obedná relaxácia v ľahu s knihou v ruke a k tomu hojdanie zo strany na stranu totiž podľa odborníkov upokojuje.

Relaxácia medzi kvetinami

Lavička vytvára na záhrade pohodu. Preto ju umiestnite na príjemné miesto do zelene. Je jedno, či zvolíte trvalkový zákon s rozkvitnutými rastlinami, alebo či ju postavíte do tieňa stromov či kríkov. Aby sa vám sedelo príjemne, mala by byť zozadu chránená.

Podľa psychológov iba vtedy, ak máte za lavičkou strom, kríky či stenu, si opravu oddýchnete a upokojíte sa. Keď za ňou bude voľný priestor, podvedome sa budete neustále cítiť ohrození.

Pohodlie na prvom mieste

Zvlášť ak zvolíte lavičku z odolného tvrdého dreva, nezabudnite si k nej prikúpiť sedáky či mäkké polstrovanie. Tvrdé drevo je naozaj tvrdé, ale príjemne si neposedíte ani na plaste či kove.

[the_ad id=“1915″]

Farbou a vzorom vankúšov navyše môžete ešte zdôrazniť štýl vašej záhrady. K pohodliu samozrejme prispeje aj to, že budete sedieť na pevnom podklade a na miesto sa dostanete bez toho, aby ste prechádzali rozbahnenými záhonom.

Inšpirujte sa

Ak si plánujete pripraviť podobné miesto vo vašej záhrade, určite si nenechajte ujsť niekoľko desiatok nápadov z našej galérie, ktoré sme pre vás zozbierali. Určite si prídete na svoje!

[the_ad id=“1915″]

[the_ad id=“1915″]

[the_ad id=“1915″]

[the_ad id=“1915″]

[the_ad id=“1915″]

[the_ad id=“1915″]

[the_ad id=“1915″]

[the_ad id=“1915″]

[the_ad id=“1915″]

Pozrite si tiež:

[the_ad id=“7498″]

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: Pinterest.com

2023-03-14T10:10:39+01:00Tags: , , , , , , |

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho zo svojimi priateľmi!

Go to Top