Farebné nafukovacie balóniky, ktoré sa nájdu azda v každej domácnosti, môžete využiť na rýchlu a nenáročnú dekoráciu. Nenechávajte ich zbytočne povaľovať zabudnuté na dne šuplíku.

Reklamy

Na výrobu netradičných vázičiek na kvety budete potrebovať len veci, pôvodne určené na vyhodenie. Recyklácia môže byť zábavná hra!

Nafukovacie balóniky patria medzi mnohými ľuďmi k veľmi obľúbeným rekvizitám všetkých detských aj dospelých osláv, ale na druhú stranu sú to pre prírodu veľmi nebezpečné a zbytočné kusy plastového odpadu. Ak už ich doma máme, mali by sme ich radšej poriadne využiť, než po prvom a často aj jedinom nafúknutí odhodiť do odpadu.

Farebný oblek na vázičku alebo pohár

Obyčajné poháre od jogurtu či od marmelády, ale aj jednoduché poháre na nápoje môžete jednoducho celé potiahnuť nafukovacím balónikom, a vytvoriť tak farebne vyladenú dekoráciu. Výhodou podobnej vázičky je predovšetkým fakt, že sa výborne hodí aj pre jediný kvet, ktorý bude v otvore balónika držať a nebude padať k stene pohára. Pred natiahnutím balónika na pohár nezabudnite odstrihnúť pevný náustok balónika.

Farba a sklo

Ak máte k dispozícií namiesto obyčajných pohárov aj jednoduchú vázičku z číreho skla, nemusíte ju celú skrývať pod návlekom. Balónik odstrihnite a vytvorte len farebný efekt a časť vázy ponechajte priehľadnú.

Efekt vnútornej nádobky s vodou

Zaujímavé vázičky môžete vytvoriť aj tak, že balónik navlečiete iba na hrdlo vybraného pohára a spustíte ho dovnútra. Po naplnení balónika vodou budete mať úplne netradičnú dekoráciu, ktorú bude chcieť napodobniť každý, kto ju u vás uvidí.

Ďalšie nápady

Balóny sa dajú použiť na mnoho spôsobov. Okrem toho, že vám poslúžia na výrobu guľatých dekorácií z papiera alebo špagátu, môžete z nich spraviť aj pekné pohľadnice a dokonca aj šľapky. Pamätáte si ešte na fľusátka…?

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: Pinterest.com