Z jednej rastliny som nazbieral až 20 kilogramov paradajok. S týmto prírodným roztokom to jednoducho docieli každý záhradkar

Publikované: 5 júla 2024Prečítané: 242Značky: , , , , ,

Zdieľať článok na socialných sieťach

Hľadáte spôsob, ako dosiahnuť bohatú úrodu paradajok, a navyše bez zbytočnej chémie? Potom skúste silu tejto jednoduchej zálievky!

Vďaka jeho účinkom sa dočkáte z každej zasadenej rastliny výnosu okolo 20 kg. A to je slušný výsledok, čo myslíte?! A bonusom vám bude aj ochrana paradajok pred nežiaducimi chorobami.

Sila mlieka

Mlieko je bohaté na cenné látky ako sú vitamíny A, D, E, K a B, ako aj minerály – jód, fosfor, draslík, železo, sodík, horčík a vápnik. Práve tieto prvky zohrávajú kľúčovú úlohu v zdravom raste a vývoji rastlín.

Mlieko ako hnojivo

Nedostatok vápnika v pôde môže viesť k nepríjemným problémom ako je plesnivenie kvetov paradajok a následne teda aj k nulovej úrode. Mliečne hnojivo vám pomôže tomuto problému predísť a naopak podporiť bohatú tvorbu zdravých plodov.

Príprava mliečneho hnojiva

Zmiešajte 1 l mlieka s 1 l vody, ideálne dažďovej. Pokiaľ ju nemáte k dispozícii, nechajte vodu z kohútika odstáť cez noc.

Hnojivo využijete aj ako účinnú výživu pre papriky, tekvica a uhorky. Používajte ho maximálne raz mesačne a vždy skontrolujte, či nezostalo na listoch.

V prípade, že áno, zotrite ho navlhčenou handričkou do pol hodiny po hnojení.

Mlieko ako postrek

Mlieko poslúži aj ako prevencia proti plesniam na paradajkách. Stačí si vyrobiť postrek. Zmiešajte 500 ml mlieka s 1 l vody a nalejte roztok do nádoby s rozprašovačom. Aplikujte na paradajky raz za dva týždne.

Tipy

Mliečne hnojivo používajte podľa odporúčaní, nemá cenu to s ním preháňať, aby ste rastliny zbytočne nepredávkovali. To by mohlo paradajkám vo výsledku ublížiť. Na dosiahnutie najlepších výsledkov používajte mlieko izbovej teploty.

Zdieľať článok na socialných sieťach

Novinky na váš e-mail

Žiadny geniálny nápad vám už neujde!