Drevené krúžky na záclony sa definitívne dostali z kategórie úžitkového tovaru do kategórie materiál na tvorenie. Chcete zaujímavý nápad na tvorenie?

Reklamy

A vzhľadom k tomu, že v tomto prípade ich výrobcovia celkom pohotovo zareagovali na požiadavky trhu, môžete si teraz kúpiť drevené krúžky v niekoľkých veľkostiach a nechať sa nimi inšpirovať pri výrobe bytových doplnkov, hračiek pre batoľatá i šperkov na krk.

Čajové sviečky v objatí dreva

Výroba podobných drevených svietnikov je naozaj jednoduchá. Niektoré krúžky natrite akrylovou farbou na požadovaný odtieň. Po zaschnutí farby môžete jednotlivé krúžky na seba lepiť disperzným lepidlom. Nezabudnite medzi posledné dva krúžky vlepiť aj prepážku, na ktorej bude čajová sviečka stáť.
Hliníkový obal sviečky by mal z bezpečnostných dôvodov trochu prevyšovať poslednú drevený krúžok. Ale aj tak zapálené sviečky nenechávajte bez dozoru.

Vešiaky do kuchyne alebo šatne

Drevené krúžky sa môžu stať aj šikovnými vešiačikmi. Ľahko nimi pretiahnete v kuchyni utierky, v šatníku či predsieni zase šatky, kravaty alebo opasky. Krúžky môžete k podkladu buď prichytiť kovovou páskou alebo ich trochu zrežte a k podkladu nalepte kvalitným lepidlom.


Krúžky môžete tiež zavesiť na pásiky vystrihnuté s kože.

Obaly na minikvetináče

Obaly na bežné kvetináče z drevených krúžkov asi nevyrobíte, ale sú tu aj obľúbené sukulenty, ktoré bývajú aj v celkom mini verzii. Krúžky nalepte na koliesko z preglejky, ale počítajte s tým, že kvetináčik musíte do obalu vložiť aj s igelitovým sáčkom. Sukulenty sa síce zalievajú len málo, ale úplne v suchu byť nemôžu.

Krúžky na záclony ako šperk

Populárny indiánsky lapač snov môžete mať stále pri sebe. V mini prevedení s pomocou krúžku na záclony bude vyzerať výborne napríklad ako doplnok k hrubo pletenému svetru. A vzhľadom k tomu, že tentoraz rovnako celý krúžok omotáte bavlnkou, môžete použiť aj krúžok plastový.


Ak sa vám podarí zohnať viac veľkostí krúžkov (na internete je to vážne jednoduché), môžete si z nich zostaviť jednoduchý záves na krk a krúžky k sebe spojiť tenkou koženou šnúrkou.


Ak máte doma malého drobca, ktorý vás pri kojení svojou nenechavou ručičkou vie pekne potrápiť, vytvorte si z krúžkov tzv. náhrdelník na dojčenie. Malého nezbedníka určite upúta a ten sa bude v pokoji kŕmiť, bez večného štiepania a škrabania.

A ešte niečo pre bábätká

Jednoduchá hryzátka vytvoríte z väčších krúžkov. Dajú sa zohnať aj s vnútorným priemerom 8,5 cm. Časť krúžku môžete aj obháčkovať, čo zvládne aj úplná začiatočníčka v háčkovaní.


Ak už máte háčkovanie v malíčku, môžete sa inšpirovať aj o poznanie zložitejšími výrobkami. Hlavičku uháčkujte zvlášť a na obháčkovaný krúžok ju pevne našite.


Máte v obľube skôr techniku macramé čiže po starom drhanie? Hryzátka pre drobcov vytvorené touto technikou vyzerajú tiež skvele.

A to nieje všetko!

Na internete nájdete množstvo ďalšej inšpirácie, ako si vyrobiť z drevených krúžkov na záclony zaujímavé veci. Vybrali sme pre vás niekoľko z nich, ktoré boli pre nás naozaj zaujímavé. Inšpirujte sa!

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!
Povedzte o nás Vašim priateľom
Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!