Vždy v júni pripravujem pre moje zemiaky toto kŕmenie! Skúsený záhradkár mi prezradil doping pre chutné a zdravé zemiaky

Publikované: 21 júna 2024Prečítané: 6482Značky: , ,

Zdieľať článok na socialných sieťach

Aby boli zemiaky vyberané zo zeme nielen chutné, ale aj veľké a zdravé pripravujem počas leta tri výživné zálievky. Prvú aplikujem práve teraz v júni.

Mám recept na hnojivo, ktorý zaručuje zvýšenie úrody asi o 20-30% a na obzvlášť chudobných pôdach bude zvýšenie úrody až 50%. Toto naozaj nie je vtip.

Ako teda vyrobiť hnojivo? Potrebujeme 2 ingrediencie. Prvou z nich je infúzia z burín.

Je to veľmi jednoduché, nazbierajte 10 litrové vedro buriny, naplňte ho vodou a nechajte 5-7 dní na teplom mieste. To má veľmi dobrý vplyv na zber: hľuzy prakticky neochorejú a rastú na maximum.

Hneď po príprave nálevu rozrieďte 1 liter koncentrátu vo vedre s vodou a pridajte druhé hnojivo nazývané síran amónny. Síran amónny je vysoko rozpustné hnojivo, ktoré obsahuje dusík a síru.

Dusík je potrebný pre rastliny na rast zelenej hmoty, síra zlepšuje vstrebávanie fosforu a draslíka rastlinami. Budete potrebovať 1 polievkovú lyžicu hnojiva.

Hnojivo dôkladne premiešajte a kríky zalejte asi pol litrom zálievky na každú rastlinu. Po takomto zalievaní sa vrcholy stanú bohatými na farbu a samotné kríky rýchlo rastú.

Zdieľať článok na socialných sieťach

Novinky na váš e-mail

Žiadny geniálny nápad vám už neujde!