Zmestí sa do nej celý svet. A to nielen reálny, ale aj ten fantastický. Detská izba môže byť ale aj poriadny oriešok. Zvlášť, keď je malá a deti je viac.

Reklamy

Klasická rodina. Otec, matka, dve deti a panelákové 3 + 1. Vytvoriť v takomto byte detskú izbu, ktorá bude funkčná, pekná, moderná a zmestí sa do nej všetko potrebné, je poriadne ťažká úloha. Poradíme vám, ako sa s tým vyrovnať.

Priznajme si to. Detskou izbou sa najčastejšie stáva jedna z najmenších miestností v byte. S biedou pätnásť metrov štvorcových, do ktorých je potrebné naskladať dve postele, písacie stoly, úložné priestory a miesto, kde bude mať dieťa priestor na hranie.

Túžba po súkromí

Malým deťom nevadí bývať spolu v jednej miestnosti. Ale naopak s vekom rastie potreba súkromia a súrodenec sa stáva protivníkom, ktorý si nárokuje príliš priestoru. Niektorý to riešia obetovaním spálne. Rodičia svoju klasickú spálňu zrušia, vytvoria z nej druhú detskú izbičku a sami prespávajú v obývacej izbe na veľké rozkladacej pohovke.

Chrbáty plačú, poťahy pohovky tiež, deti síce majú súkromie, ale o to prišli práve rodičia. Než siahnete po tomto radikálnom riešení, skúste popremýšľať, či by nebolo lepšie len“ presunúť detskú izbu do väčšej izby, napríklad na úkor izby obývacej, a spálňu zachovať.

Pre malý priestor samozrejme platí niekoľko základných všeobecných rád: Vyvarujte sa tmavých farieb, robustného nábytku (veľmi obľúbené sú staré obývačkové steny, ktoré často dosluhujú práve v detských izbách), uzavreté skrinky radšej vymeňte za police, ktoré priestoru neuberajú.

Posteľ a pracovné miesto

To dve miesta, ktoré by mali byť v detskej izbe bez kompromisov. Zabudnite na to, že by ste namiesto kvalitnej stoličky zaobstarali taburetku, alebo jedno z detí nechali spať na rozkladacej pohovke. K pracovnému miestu potom samozrejme patrí aj kvalitné osvetlenie (mimochodom kvalitné osvetlenie dokáže miestnosť tiež opticky zväčšiť).

Zasúvacie postele

V posledných rokoch sa na trhu objavujú aj takzvané zásuvacie. Kedy jedno – nižšie lôžko počas dňa môžete zasunúť pod to vyššie. Prídete síce o nemalý úložný priestor pod posteľou, ale ide o veľkú úsporu miesta. Rovnako tak pomôže zásuvkový systém v takýchto posteliach.

Možnosti je mnoho a niekedy stačí len dobrá inšpirácia, ktorú vám prinášame v dnešnom článku.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: Pinterest.com