Plsť alebo filc. Pod týmito názvami nájdete v obchodoch alebo na internete perfektný materiál na tvorenie najrôznejších dekorácií, samozrejme aj tých veľkonočných. Tak sa dajte do tvorenia!

Reklamy

Aby sa vám lepšie pracovalo , pripravili sme pre vás zbierku nádherných a inšpirujúcich nápadov! Idete do toho?

Čo je vlastne plsť?

Plsť, alebo z nemčiny prevzaté slovo filc označuje väčšinou netkanú textíliu, ktorá vzniká valchováním alebo vpichovaním jednotlivých vlákien. Vlákna do seba zapadnú a vzniká textília. Plsť sa však môže vyrábať aj z látok tkaných alebo pletených, u ktorých sa zaplstí len ich povrch. Také textílie sa využívajú na kabáty či klobúky, ale veľmi často sa vyrábajú plsti aj pre technické využitie (filtre alebo izolácia).

Na výtvarné účely sa najčastejšie využíva tradičná plsť vlnená alebo moderná a predovšetkým oveľa lacnejšie plsť z umelých vlákien. Vo výtvarných potrebách nájdete nielen veľký výber farieb ale aj hrúbky a pevnosti

Najbežnejšie sú plstené prírezy, ktoré majú veľkosť rovnakú ako bežné papiere na kreslenie, teda A4, a hrúbku okolo 1 mm. Rovnako silnú plsť môžete kúpiť aj v metráži. O trochu drahšia je plsť o hrúbke 3 mm, ktorú využijete na podloženie dekorácií, aby boli pevnejšie a dobre držali tvar.

Farebné plsti využijete pre tvorenie po celý rok, ale ich krásne a výrazné farby priamo nabádajú k tvorbe veľkonočných dekorácií.

Inšpirujte sa veľkonočnými nápadmi od šikovných ľudí

Z dekoračnej plsti sa ľahko vystrihujú najrôznejšie tvary, pretože sa nestrapkajú ako bežná látka. Ľahko z nej ušijete aj najrôznejšie figurky a postavičky, ktoré vyplníte dutým vláknom.

[/fusion_text]

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: Pinterest.com