Chceli by ste mať doma lampu, ktorú neuvidíte nikde inde? Vyrobte si svoju vlastnú – originálnu. Nie je to nič zložité a zaručujeme vám, že takú istú nenájdete v žiadnom obchode.

Reklamy

Samozrejme, v špecializovaných predajniach nájdete množstvo svietidiel v rôznych veľkostiach a prevedeniach. V závislosti od štýlu, potrieb a rozpočtu si každý nájde to pravé pre seba.

Oveľa väčšia zábava sú však ručne vyrábané alebo skrášlené tienidlá. Vždy pôsobia oveľa osobnejšie a stále podporujú našu kreativitu. Dnes vám ukážeme, aké ľahké je vyrobiť štýlové tienidlo len z niekoľkých materiálov. S nejakou látkou alebo tapetou, pár nepoužívaných riadov alebo aj zo starého svetra vznikajú sofistikované kreácie.

Dodajú vášmu domovu útulné svetlo veľmi zvláštnym spôsobom. Odvážte sa a začnite. Prajeme vám veľa úspechov!

Aj staré tienidlo sa dá vylepšiť

Môžete vyskúšať zrenovovať aj staré tienidlo. Stačí ho vyčistiť a oblepiť novou látkou, tapetou. Použiť môžete dokonca aj starý sveter, ktorý sa vám začal párať. Stačia vám len nožnice, podľa veľkosti tienidla zhruba meter látky alebo tapety a lepidlo v spreji.

Látku si vyžehlite aby na nej neboli záhyby. Vystrihnite z nej požadovaný tvar. Nezabudnite nechať presahy na vrchnej a spodnej časti, aby ste mohli látku zahnúť. Naneste lepidlo na staré tienidlo.

Pomaly začnite priliepať látku na tienidlo. Nakoniec spodné a vrchné presahujúce okraje nastrihajte na centimetrové pásiky a popriliepajte o vnútornú stranu tienidla.

Tienidlo z betónu

Takéto tienidlo si bude vyžadovať trošku viac zručnosti a trpezlivosti ale výsledok stojí rozhodne na to! Odliatok samotného tela môžete spraviť podobne, ako keď si odlievate betónové kvetináče. Veľkosť a tvar zvážte podľa vlastných požiadaviek ale musíte myslieť na to, že samotná lampa bude mať po vytvrdnutí väčšiu hmotnosť.

Nakoniec môžete tienidlo upraviť farbou na betón, akrylovou farbou alebo použiť dekoračný drôt, ako je znázornené na obrázku. Možností je mnoho.

A čo ďalej?

Ostalo nám ešte množstvo nápadov, ako si vytvoriť vlastné tienidlo. Použite fľaše, špagát, plechovky alebo odpadkový kôš. Úžasne môže vyzerať tienidlo zo starých diapozitívov. Pozrite si ich spolu s nami a nájdite si tu správnu inšpiráciu, ktorá sa pre vás najviac hodí. Nech sa páči!

[/fusion_text]

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: Pinterest.com