Obaly na vajcia síce podľa najnovších pravidiel nájdu uplatnenie aj v recyklácii, ale keď sa ich ujmú šikovní ľudia, môžu ešte dlho slúžiť, a dokonca aj zdobiť vo svojej pôvodnej podobe. Neveríte?

Reklamy

Ukážeme vám, ako ich využiť nielen na veľkonočné dekorácie, ale aj na moderný nábytok. Pozrite si tieto skvelé nápady a presvedčte sa, že aj z obyčajného odpadu dokážete vyrobiť skvelé veci.

Krabičky a košíky na veľkonočné sviatky

Zajačikovia z krabičiek na vajíčka poslúžia ako vtipný veľkonočný obal na cukríky pre koledníkov. Stačí krabičku postrihať na jednotlivé kalíšky a spodný a horný diel prepojiť prúžkom nalepeného papiera, aby sa horný diel vzniknuté krabičky mohol odklápať.

Potom už zostáva len nalepiť očká, noštek a ušká a dokresliť fúziky. Alebo jednoducho nakreslite čiernou fixkou tvár celý.

Košíčky vytvoríte opäť z krabičky na vajíčka, len sa musíte vopred rozhodnúť, aké veľká vajíčka sa do nich musia vojsť.

Deťom pre radosť

Maličké víly a zvieratká vzniknú zo stredových častí krabičiek na vajíčka. Pridajte hlavičku z väčších a ručičky a nožičky z menších gorálok, kúsok páranej vlny namiesto vláskov. Vytvorte deťom aj celé divadlo!

Vyrobiť tieto myšky nie je vôbec nič zložité. Stredové tŕne z krabičiek odrežte, natrite šedou farbou, prilepte ušká a chvostík a domaľujte tvár. Z ďalšej krabičky, natretej na žlto, vytvorte kus syra.

Veľkonočné svetielka

Nielen na Vianoce sa vám bude hodiť svetelná reťaz s kvetmi z plat alebo krabičiek od vajec. Na Veľkú noc ho zaveste na napučané vetvy vo váze, pridajte maľované kraslice a máte čarovnú jarnú výzdobu.

Moderné vázy

Je jasné, že tieto vázy sú iba obyčajnými obalmi na poháre alebo fľaše s vodou, ale vyzerajú skvele, nie? Môžete ich ponechať v pôvodnej farbe alebo ich nastriekajte farbou v spreji. Obaly tak získajú aj väčšiu pevnosť.

Konferenčný stolík aj s podsedákom

Ste nadšenci recyklácie a upcyklácie alebo jednoducho len hľadáte lacné nápady na zariadenie bytu? Síce budete musieť najprv trochu zvýšiť svoju spotrebu vajec, ale raz sa dočkáte! Ale nie, bude to oveľa jednoduchšie. Zájdite k niekomu, u koho je celkom jasné, že bude mať platov od vajec stále dostatok. K pekárovi alebo k cukrárovi.

Inšpirujte sa

Existuje množstvo vecí ktoré si dokážete vyrobiť z prepraviek na vajíčka. Ak ste pripravený a chýba vám inšpirácia, pozrite si niektorý s týchto nápadov!

Vyrobiť si môžete takéto sliepočky

Alebo vyskúšajte aj iné zvieratá

Rozkošné veľkonočné košičky

Vyrobte si z nich vence na dvere alebo dokonca obrazy

Dobre vám poslúžia ako stojan na vaše škrupinové mini záhradky alebo sviečky

Ale pripraviť si môžete aj takúto veľkonočnú stolnú hru

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: Pinterest.com