K zimným dňom a predovšetkým večerom bezpochyby patrí zapaľovanie sviečok, ktoré vždy svojim mihotajúcim sa svetielkom vykúzlia príjemnú atmosféru. Dnes vám ukážeme, ako si takéto sviečky doma jednoducho vyrobíte.

Reklamy

Základnými suroviny, ktoré k výrobe musíme zakúpiť, sú košíčky na muffiny, sviečkový vosk a knôt. Pre ostatné veci zájdite do lesa a nazbierajte všetko, čo vám padne do oka (bobule, ihličie, šišky, listy atď.). Jednou z variant je tiež použitie korenia, ako je napríklad škorica, klinčeky atď.

Až všetko budete mať pripravené, necháme roztaviť vosk na miernom ohni a môžeme pridať aj pár kvapiek silice, aby sviečky krásne voňali. Ku košíčkom prirobíme knôt sviečky, naaranžujeme doň suroviny a zalejeme voskom. Až nám vosk stuhne, môžeme si sviečku ihneď zapáliť.

Ako si ich vyrobiť?

Pripravte si materiál ktorý ste si nazbierali na prechádzke. Bobule, šišky, ihličie alebo jarabinu. Rozložte si muffinkové košíčky po stole a pripevnite do stredu knôt.

Okolo knôtu naukladajte lesné plody, pripadne vložte aromatické korenie ako je škorica alebo klinčeky. Roztopte si vo vodnom kúpeli vosk a zalejte ním takto pripravené košíčky.

Do roztopeného vosku môžeme tiež pridať vonné oleje, aby nám sviečka krásne prevoňala celú miestnosť a nechajme sviečky stuhnúť.

Po stuhnutí vyberte sviečky z košíčkov a položte na tanierik alebo vložte do svietnika. Zapáľte a vychutnávajte si podmanivú vôňu jesene. Pozrite sa aj do galérie nižšie a inšpirujte sa ďalšími nápadmi, ako takúto sviečku vyrobiť.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!