Zimné dekorácie z ľadu sú efektné a jednoduché na výrobu. Je však nevyhnutné, aby vonkajšia teplota klesla hlboko pod bod mrazu. Akonáhle sa ochladí, dajte sa do práce. Niekoľko drobností, ktoré potrebujete, určite nájdete doma, na záhrade alebo na terase.

Reklamy

Ľadová miska alebo svietnik

K výrobe svietnika budete potrebovať dve rôzne veľké nádoby z ohybného materiálu, napríklad tégliky od jogurtu. Menšiu nádobku vložte do väčšej a zvrchu ju pripevnite lepiacou páskou k okraju vonkajšej nádoby tak, aby bol medzi oboma voľný priestor. Menší téglik levituje vo väčšom. Opatrne tento priestor vylejte vodou, vložte do neho napríklad kúsky vetvičiek, a nechajte zmrznúť. Po odstránení nádobiek vznikne efektná ľadová miska alebo svietnik.

Podobným spôsobom môžete vytvoriť chladiacu nádobu na biele víno alebo šampanské. Usporiadajte zimnú party na terase alebo z tepla izby pozorujte, ako sa krásna a zároveň účelná ľadová dekorácie vyníma na vonkajšom okennom parapete.

Farebné ľadové gule

Vytvorte si originálne vonkajšie dekorácie, ktoré hrajú všetkými farbami! Naplňte balóniky vodou zafarbenou potravinárskymi farbami a nechajte ich zmrznúť. Potom odstráňte balónikovú vrstvu a vylúpnite krásne farebné ľadovej gule.

Dekorácie z ľadu

Dekorácia z ľadu môžu mať akýkoľvek tvar. Ozdobte si terasu alebo priestor okolo domu napríklad ľadovými bábovkami. V ľadovom svietniku sa krásne vynímajú aj plátky citrusov, kvety alebo červené bobuľky. Keď vo vode, ktorou nádobku vylievate, rozmiešate potravinársku farbu, vzniknú nádherné farebné svietniky.

Skúste si vyrobiť svietnik

Naplňte balón podľa požadovanej veľkosti vodou. Čím pevnejší balón, tým krajší výsledok.

Na tienistom mieste si vyhĺbte do snehu jamku a vložte do nej balón zhruba ma 12 až 18 hodín, podľa teplôt.

Po tomto čase vyskúšajte, či má balón požadovanú tvrdosť a prepichnite balón nožnicami

Jadro by malo byť stále duté a plné vody alebo kašovitého snehu. Toto bude priestor na vašu sviečku.

Sviečka potrebuje na horenie vzduch, preto vyvŕtajte otvor na vrchu gule a vytvorte komín pre sviečku.

Vložte sviečku a užívajte!

Vyskúšate to aj vy? Pozrite si spolu s nami ešte niekoľko nápadov na nádherné ľadové dekorácie.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: Pinterest.com